Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2020, 10:09

Sterowniki do Cyberpunk 2077. Zmiana jednego ustawienia grafiki może poprawić FPS

Nowe sterowniki poprawiają płynność rozgrywki w Cyberpunk 2077. Dodatkowo wyłączenie jednej opcji może w znacznym stopniu ulepszyć działanie gry.

W SKRÓCIE:
  1. Na premierę Cyberpunka 2077 Nvidia wypuściła nowe sterowniki do kart graficznych. Znacząco poprawiają one działanie gry.
  2. Ponadto w sieci pojawiają się podpowiedzi, które ustawienia graficzne najmocniej obciążają kartę graficzną.

Nvidia wypuściła nowe sterowniki dla swoich kart graficznych z serii GeForce. Najważniejszą nowością jest optymalizacja działania Cyberpunk 2077, który ma potężne wymagania systemowe, jeśli chcemy cieszyć się dobrą jakością grafiki w wysokich rozdzielczościach.

Jeśli liczyliście na odpalenie gry w 4K, włączenie ray tracingu i cieszenie się 60 klatkami na sekundę, to możecie o tym zapomnieć, nawet na GeForce RTX 3090. Opcja DLSS 2.0, będąca często zbawicielem, w tym przypadku w tej rozdzielczości (z włączonym RT) nie potrafi zapewnić płynnej rozgrywki. Na szczęście po wyłączeniu śledzenia promieni i pozostawieniu DLSS zyski w klatkach wynoszą dwukrotność bazowych wartości, co pokazała Nvidia.

Jeśli jednak dokucza Wam brak płynności lub potężne spadki w niektórych momentach gry, zerknijcie do ustawień graficznych. Jak odkrył jeden z użytkowników Reddita, wystarczy ustawić opcję kaskadowych cieni na poziom średni (lub niski). W efekcie na jego karcie GeForce RTX 3070 w rozdzielczości 3840x1620 Cyberpunk 2077 z niecałych 20 klatek wskoczył na stabilne 60 fps.

Jeśli nie posiadacie jeszcze gry, a zastanawia Was, co dokładnie możecie ustawić w opcjach grafiki i rozgrywki, to zerknijcie w to miejsce. Natomiast porównanie grafiki wydań na PC oraz PS4 odpalonego na PS5 znajdziecie tutaj. To tak, jakby ktoś miał wątpliwości, którą wersję wybrać.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry