Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2020, 15:20

autor: qjin

Cyberpunk 2077 - porównanie grafiki PC vs PS5

Od premiery Cyberpunka 2077 dzielą nas tylko godziny, ale już teraz mamy okazję przyjrzeć się porównaniom grafiki pomiędzy wersją PC i grą uruchomioną na PlayStation 5. Jak duże są różnice? Ponadto pojawił się prawdziwy wysyp gameplayów.

W ostatnich tygodniach po sieci krążyły filmiki i screeny porównujące grafikę gry Cyberpunk 2077 ze zwiastunów i gameplayów na poszczególne platformy sprzętowe, ale często zestawienia scen nie były do końca trafne, co nie oddawało faktycznych różnic pomiędzy wersjami konsolowymi i PC. Z racji zbliżającej się premiery cyberpunkowego RPG-a od polskiego studia CD Projekt RED przygotowano bardziej stosowne porównania grafiki w Cyberpunku 2077. Redakcja portalu Video Games Chronicles na tapet wzięła edycje na PC i PlayStation 4 (działającą na PS5).

Na udostępnionych zrzutach ekranu z Cyberpunka 2077 wersja na PlayStation w porównaniu do PC nie odbiega wcale aż tak drastycznie, jak można było się spodziewać. W tej pierwszej należy spodziewać się mniejszych tłumów i korków w Night City (natężenie ludności będzie można dostosować na komputerach) oraz mniej zaawansowanego oświetlenia i cieniowania, a czasem nawet zupełnego braku cieni w wybranych miejscach. Mimo widocznych gołym okiem różnic redakcja rzeczonego serwisu jest pod wrażeniem oprawy wizualnej na PlayStation 5. W końcu trzeba pamiętać o tym, że gra na PS5 nie jest wersją dedykowaną tej konsoli (ta z większymi zmianami w grafice pojawi się dopiero w 2021 roku), a jedynie działającą w ramach wstecznej kompatybilności. Cyberpunk 2077 działa podobno na konsoli nowej generacji Sony w 60 klatkach na sekundę, ale w odróżnieniu od edycji na Xboksa Series X nie oferuje na niej dodatkowego trybu graficznego.

Cyberpunk 2077 - porównanie grafiki PC vs PS5 - ilustracja #5
Wersja PC może pochwalić się zdecydowanie lepszym oświetleniem…
Cyberpunk 2077 - porównanie grafiki PC vs PS5 - ilustracja #6
…tu dla porównania wersja na PS5 – różnic jest nawet więcej.

Screeny z wersji komputerowej zostały ustrzelone na PC wyposażonym w 6-rdzeniowy i 12-wątkowy procesor Intel Core i7-8086K 4,0 GHz, 16 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2070. Cyberpunk 2077 został uruchomiony na tym sprzęcie w maksymalnych detalach z ray tracingiem na poziomie średnim, który ma niebagatelny wpływ na oświetlenie scen i wygląd cieni. W związku z tym gra na PS5 była od razu na straconej pozycji.

Więcej screenów porównawczych znajdziecie na stronie internetowej serwisu VGC, a jeśli chcecie zobaczyć pełną wersję gry w ruchu na PC i PS5, to zamieściliśmy poniżej także kilka wybranych gameplayów. Tymczasem nie pozostaje nic innego, jak odliczać godziny do premiery, zapoznając się m.in. z recenzjami. Cyberpunk 2077 będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach sprzętowych (PC oraz konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S).