Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2020, 16:40

autor: qjin

Control w rękach ponad 2 mln graczy

Przedstawiciel studia Remedy Entertainment ujawnił, że do tej pory rozeszło się ponad 2 miliony sztuk Control, gry akcji TPP osadzonej w klimacie rodem z Archiwum X. Co ciekawe, listopad tego roku był najlepszym okresem pod względem sprzedaży.

Thomas Puha, dyrektor ds. komunikacji w fińskim studiu Remedy Entertainment, zdradził na swoim Twitterze, że miniony listopad był najlepszym okresem sprzedaży Control. Jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że gry zwykle najlepiej schodzą z półek sklepowych w okolicach swojej premiery. W sumie do tej pory produkcja twórców Quantum Break i serii Max Payne rozeszła się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy.

Control w rękach ponad 2 mln graczy - ilustracja #1
Sprzedaż gry Control odżyła po aż 15 miesiącach od premiery.

Premiera gry Control odbyła się 27 sierpnia 2019 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Rok później do sklepów zawitała edycja Ultimate, zawierająca wszystkie dodatki, włącznie z AWE, DLC nawiązującym do Alana Wake’a, innej gry studia Remedy. W planach jest wydanie także wersji na PS5 i Xboksa Series X/S, ale zostało odłożone do początku 2021 roku.