Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2012, 10:59

autor: Adrian Werner

Steam z 50 mln użytkowników i 5 mln zalogowanych jednocześnie

Wciąż rośnie popularność serwisu dystrybucji elektronicznej Steam. Może się on już pochwalić 50 mln zarejestrowanych użytkowników, z których aż 5 mln bawi się jednocześnie każdego dnia. Dobry start zaliczyła też beta trybu Big Picture.

Popularność serwisu Steam cały czas rośnie. - Steam z 50 mln użytkowników i 5 mln zalogowanych jednocześnie w najbardziej aktywnych godzinach dnia - wiadomość - 2012-11-22
Popularność serwisu Steam cały czas rośnie.

Serwis Steam cały czas rośnie w siłę. Na imprezie London Games Conference 2012 Jack Clark, czyli wice-prezes działu firmy Sega odpowiedzialnego za dystrybucję elektroniczną, zdradził jak wielką popularnością cieszy się obecnie usługa studia Valve. Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 50 milionów. Wiemy to już od pewnego czasu, ale nowością była informacja, że w najbardziej aktywnych godzinach każdego dnia na serwisie jednocześnie bawi się do pięciu milionów osób.

  1. Steam – strona oficjalna

Na początku września ruszyły beta testy Big Picture Mode. Tryb ten kompletnie zmienia interfejs Steam, tak aby ułatwić nawigację pomiędzy biblioteką gier, sklepem i funkcjami społecznościowymi na ekranie domowego telewizora. Na konferencji Jack Clark poinformował, że na testy zarejestrowało się pół miliona osób. Doskonale radzi sobie również Steam Workshop, czyli usługa ułatwiająca odnajdywanie oraz instalację modów. Liczba dostępnych za jej pośrednictwem modyfikacji przekroczyła już 300 tysięcy.

Jednym z największych konkurentów Steam jest należący do firmy Electronic Arts serwis Origin. Usługa może pochwalić się 30 milionami zarejestrowanych użytkowników. Niestety, wydawca nie podzielił się informacją jak wielu z nich loguje się codziennie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.