Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2023, 19:00

Dużo darmowego grania, dziś rusza Steam Next Fest 2023

Wystartował kolejny Festiwal Steam Next. W związku z tym przez najbliższy tydzień przetestujemy setki wersji demonstracyjnych obiecujących gier.

Źródło fot. Frogwares
i

Wystartowała kolejna edycja Festiwalu Steam Next. W związku z tym pojawiła się możliwość przetestowania setek tytułów zmierzających na popularną platformę cyfrowej dystrybucji firmy Valve. Steam Next Fest zakończy się 13 lutego. Na ogrywanie wersji demonstracyjnych macie więc cały tydzień (co najmniej – niejedno demo zapewne pozostanie dostępne dłużej). Oczywiście imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje np. w postaci transmisji na żywo z udziałem deweloperów.

Jeśli natomiast zastanawiacie się, po jakie produkcje sięgnąć, to poniżej prezentuję Wam najciekawsze według mnie wersje demonstracyjne.

Festiwal Steam Next

Meet Your Maker

Meet Your Maker to gra akcji opracowywana przez Behaviour Interactive, czyli twórców Dead by Daylight. Produkcja kładzie nacisk na elementy sieciowe – podczas zabawy tworzymy naszpikowaną pułapkami twierdzę, a inne osoby mogą spróbować najechać naszą bazę, by pozyskać surowiec znany jako Genmat.

Meet Your Maker na Steamie

Sherlock Holmes: The Awakened

Sherlock Holmes: The Awakened to remake wydanej w 2006 roku przygodówki z legendarnym detektywem w roli głównej. Protagonista otrzymuje zlecenie, w ramach którego ma odszukać zaginionego mężczyznę. Szybko okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać, a w całość zamieszana jest tajemnicza sekta.

Sherlock Holmes: The Awakened na Steamie

Darkest Dungeon 2

Darkest Dungeon II to druga odsłona popularnego cyklu mrocznych gier RPG z elementami roguelike i dungeon crawler. Podczas przygody zbieramy drużynę, kompletujemy wyposażenie, a następnie wyruszamy w stronę góry, która jest jedyną nadzieją na uniknięcie apokalipsy.

Darkest Dungeon II na Steamie

Steam Next Fest – inne ciekawe dema

  1. New Cycle – to city builder osadzony w klimatach postapokaliptycznych. Podczas zabawy trafiamy do świata zniszczonego przez Słońce i musimy zbudować osadę dla ocalałych.
  2. Planet of Lana – to ręcznie malowana platformówka 2D. W grze obserwujemy losy dziewczynki walczącej z maszynami, które najechały jej planetę.
  3. The Great War: Western Frontstrategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach I wojny światowej. Celem gry jest poprowadzenie wojsk do walki na froncie zachodnim.
  4. Nocturnal – to połączenie platformówki i bijatyki 2D. Śledzimy losy chłopca podejmującego walkę z mgłą, która spowiła jego rodzinną wyspę.

Po więcej propozycji dem możecie zajrzeć do wczorajszej wiadomości Adriana Wernera o „falstarcie” Festiwalu Steam Next.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej