Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2013, 08:08

autor: Góral

State of Decay ukaże się jutro na Xbox Live

State of Decay trafi do oferty usługi Xbox Live jutro w cenie 1600 MSP - poinformował deweloper gry, studio Undead Labs. Niestety nie zdradzono, kiedy projekt ukaże się na komputerach PC.

Twórcy gry State of Decay, studio Undead Labs, poinformowali, że tytuł ukaże się jutro na konsoli Xbox 360 w ramach usługi Xbox Live. Daty premiery edycji przeznaczonej dla komputerów PC nie ujawniono.

State of Decay – gra o zombie z otwartym światem.
State of Decay – gra o zombie z otwartym światem.

Cenę produkcji ustalono na poziomie 1600 MSP. Za tę dość wygórowaną kwotę otrzymamy apokaliptyczną grę o zombie z otwartym światem, stawiającą nie tylko na elementy akcji i ciągłe zabijanie kolejnych nieumarłych. Produkcja zachęca do zabawy nieco innym podejściem, w którym chodzi o przetrwanie w bardzo niegościnnych warunkach. Należy więc budować sobie schronienia, magazynować surowce, przemieszczać się po cichu w miejscach zarojonych przez wrogów, itd.

State of Decay na początku funkcjonowało pod nazwą Class3 i miało ukazać się wyłącznie na konsoli Xbox 360. Jednak w lipcu zeszłego roku ogłoszono, że projekt trafi także do użytkowników komputerów PC, a miesiąc później zapowiedziano go ponownie, tym razem już z nowym tytułem. Przed jutrzejszą premierą warto sprawdzić naszą zapowiedź, by nie kupować kota w worku.

Undead Labs to amerykański deweloper założony w 2009 roku przez Jeffa Straina, byłego pracownika studia Blizzard i współzałożyciela firmy ArenaNet. Ekipa już na początku swojej działalności zapowiedziała, że zajmie się grą z zombie w roli głównej, a w 2011 roku związano się kontraktem z koncernem Microsoft, na mocy którego gigant z Redmond został wydawcą State of Decay.