Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2018, 11:54

autor: Góral

State of Decay 2 bez trybu battle royale; mamy nowy zwiastun

Za trzy tygodnie na konsoli Xbox One i PC-tach zadebiutuje gra State of Decay 2. Dziś doczekaliśmy się nowego zwiastuna tej produkcji oraz dowiedzieliśmy się, dlaczego zabraknie w niej popularnego trybu battle royale.

Aktualizacja

Deweloperzy State of Decay 2 poinformowali, że wkrótce odbędą się testy techniczne produkcji. Możecie wziąć w nich udział, zgłaszając chęć udziału w tym miejscu.

Oryginalna wiadomość

State of Decay 2 bez trybu battle royale; mamy nowy zwiastun - ilustracja #1
State of Decay 2 w skrócie:
  • gra typu survival nastawiona na współpracę;
  • ukaże się 22 maja na konsoli XOne i PC-tach;
  • produkcja będzie dostępna także w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Choć do premiery State of Decay 2 pozostały jeszcze trzy tygodnie, firma Microsoft wypuściła dziś zwiastun premierowy produkcji. Zaprezentowano na nim fragmenty rozgrywki i przedstawiono różne umiejętności przydające się w świecie opanowanym przez zombie. Jeden z ukazanych bohaterów jest np. specjalistą od budowania schronień, drugi potrafi podejmować trudne decyzje, a trzeci jest ekspertem od broni. Krótko pisząc, w ekstremalnych sytuacjach przydają się ludzie o różnych umiejętnościach.

Na temat samej produkcji wiemy już całkiem sporo, a dziś dowiedzieliśmy się jeszcze dlaczego zabraknie w niej popularnego trybu battle royale. Nad tą formą zabawy pracuje coraz więcej deweloperów – od twórców Paladins: Champions of the Realm po studio Vostok Games. Ponoć pojawi się ona także w największych produkcjach klasy AAA, w tym Red Dead Redemption II i Call of Duty: Black Ops IIII. Dlaczego więc zrezygnowano z niej w tym przypadku? To proste, deweloperzy po prostu wolą robić swoje.

Undead Labs to stosunkowo niewielkie studio, które nie może sobie pozwolić na wszystko, musi decydować, dla kogo robi grę. Zamiast pakować się na zatłoczony rynek battle royale, skoncentrowano się więc na kooperacyjnym survivalu, stanowiącym rozwinięcie udanych pomysłów z części pierwszej. Całą sytuację przyrównano do… pola pszenicy.

„To jest jak pole pszenicy. Ktoś zbudował wspaniały kombajn i przejechał po tym polu. Więc, jeśli ktoś zadaje mi pytanie, czy chciałbym zbudować swój kombajn i też przejechać po tym polu, myślę sobie, że przecież nie ma już na nim pszenicy!” – stwierdził Richard Foge, dyrektor kreatywny gry.

Ciężko odmówić mu racji. Rynek battle royale zdominowały dwie gry – płatne Playerunknown's Battlegrounds i darmowe Fortnite: Battle Royale. Obie produkcje mają miliony użytkowników i wygląda na to, że skupiły wokół siebie praktycznie całą społeczność osób zainteresowanych tego typu tytułami, więc konkurencja musi zadowolić się resztkami.

State of Decay 2 ukaże się na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych (Windows 10) 22 maja. Produkcja trafi do normalnej sprzedaży (wersja pudełkowa i cyfrowa dystrybucja), a także do oferty usługi Xbox Game Pass. Jeżeli jesteście zainteresowani tym projektem, to zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi, w której znajdziecie wrażenia Kuby spisane po spędzeniu z grą kilku godzin podczas niedawnego pokazu.