Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 18:47

Starminer nową grą od Paradoxu; to przykuwający wzrok symulator kosmicznego górnictwa

Starminer (dawniej ILL Space) to nowa gra w katalogu Paradox Arc. Symulator górnictwa w przestrzeni kosmicznej od studia CoolandGoodGames zmierza do wczesnego dostępu.

Źródło fot. CoolandGoodGames / Paradox Interactive.
i

Na nowości od studia Colossal Order przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale wydawca Cities: Skylines 2 bynajmniej nie wstrzymuje się z nowinkami do czasu naprawienia tej produkcji. Firma Paradox Interactive zapowiedziała Starminer – symulator kosmicznego górnictwa.

Choć tytuł gry jest nowy, o jej powstawaniu wiadomo od dłuższego czasu. Dotąd ów debiutancki projekt studia CoolAndGoodGames był znany jako ILL Space, a przez krótki czas gracze mogli go przetestować w ramach dema wczesnego dostępu. Dziś zespół ogłosił nawiązanie współpracy z Paradox Arc – oddziałem Paradoxu skupiającym się na wspieraniu obiecujących projektów małych deweloperów.

„Pierwszy” zwiastun Starminera możecie obejrzeć poniżej.

  1. Starminer na Steamie

Twórcy opisują swoje dzieło jako „realistyczny symulator budowania bazy w kosmosie”.

  1. Zabawa będzie toczyć się w czasie rzeczywistym, a gracze poprowadzą gigantyczny okręt wojenny między asteroidy, zdobywając surowce, prowadząc badania w celu zwiększenia efektywności wydobycia oraz podejmując się misji jako najemnicy do wynajęcia.
  2. W miarę ekspansji przedsięwzięcia będzie powiększać się „sygnatura cieplna” floty gracza, co w pewnym momencie doprowadzi do starcia z kosmitami, przed którymi będzie trzeba się bronić z pomocą samodzielnie zaprojektowanych jednostek.

Deweloper opublikował wpis na Steamie, w którym nie tylko poinformował o zmianie nazwy i pozyskaniu wydawcy, ale też podzielił się dodatkowymi szczegółami na temat gry oraz jej przyszłości. O tej ostatniej dowiedzieliśmy się tylko, że twórcy nadal będą stawiać uwagi społeczności na pierwszym miejscu (do zbierania których przygotowano osobne narzędzie dostępne z poziomu gry).

Starminer trafi do wczesnego dostępu na PC w 2024 roku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej