Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 19:35

autor: Maciej Gaffke

Uwielbiany przez graczy ponury city builder Against the Storm ma datę premiery wersji 1.0

Poznaliśmy datę premiery Against the Storm w wersji 1.0. Polska strategia od Eremite Games w dniu wyjścia z wczesnego dostępu trafi również do PC Game Passa.

Źródło fot. Eremite Games
i

Polskie studio Eremite Games w końcu ujawniło, kiedy zachwalane Against the Storm opuści Early Access. Popularny city builder będzie miał oficjalną premierę 8 grudnia. Poza Steamem, GOG.com i Epic Games Store gra trafi również do PC Game Passa.

Oprócz tej ważnej informacji twórcy udostępnili także świeży zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej, oraz zapowiedzieli dwie kolejne aktualizacje. Przypomnijmy, że Against the Storm dostało do tej pory nieco ponad 15 tysięcy recenzji na platformie firmy Valve, aż 95% z nich jest pozytywnych.

Pierwsza z aktualizacji – nazwana „Modest Update” – nadejdzie już 23 listopada między godziną 14:00 a 17:00. Dzięki temu patchowi znikną wybrane błędy, ulepszone też zostaną balans rozgrywki i „doświadczenie użytkownika”. Twórcy zaznaczają, aby gracze przed wprowadzeniem tej łatki dokończyli budowę swoich osad.

Z kolei druga aktualizacja – 1.0 właśnie – trafi do gry w dniu premiery i dostarczy nowy tryb: Queen’s Hand Trial. Powinni być z niego zadowoleni przede wszystkim ci, którzy szukają bardziej wymagających wyzwań w rozgrywce.

We wspomnianym trybie gracze mają jeden cykl, żeby przejść najtrudniejszą przygodę w grze – Adamantine Seal. W tej zabawie trzeba będzie ostrożnie zarządzać swoimi ulepszeniami, ponieważ mają być one drogie. Jeżeli gracz porzuci wioskę lub nie osiągnie celu w wyznaczonym czasie, to przegra. Natomiast ci, którzy pokonają wymagający tryb, mają otrzymać tytuł Queen's Hand i spotkać się z samą Spaloną Królową (ang. Scorched Queen).

Ponadto Eremite Games zapowiedziało na dzisiaj transmisję na Twitchu, podczas której twórcy odpowiedzą na pytania widzów. Owa sesja Q&A rozpoczęła się o godzinie 19:00 i możecie ją oglądać pod tym adresem.

  1. Against the Storm – karta gry na Steamie
  2. Eremite Games – oficjalna strona

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

Kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionym dla pojedynczego gracza. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka. W GRY-Online.pl zajmuje się głównie newsowaniem.

więcej