Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2020, 14:40

Starfield z teaserem przed E3 2020? Nowe plotki o grze Bethesdy

Ten sam przeciek, który zdradził nam informacje na temat The Elder Scrolls VI, ujawnił też co nieco na temat gry Starfield. Z wpisu użytkownika ToddIsMyMom wynika, że jeszcze przed targami E3 2020 doczekamy się nowego teasera kosmicznego RPG firmy Bethesda.

Starfield pozostaje równie tajemniczą produkcją co szóste The Elder Scrolls. - Starfield z teaserem przed E3 2020? Nowe plotki o grze Bethesdy - wiadomość - 2020-03-09
Starfield pozostaje równie tajemniczą produkcją co szóste The Elder Scrolls.

Niedawny przeciek zamieszczony w serwisie Reddit przyciągnął uwagę głównie fanów cyklu The Elder Scrolls. Jednakże zawiera on też informacje na temat innego nadchodzącego tytułu Bethesdy. Użytkownik ToddIsMyMom zdradził co nieco na temat Starfield, kosmicznego RPG. O tytule słyszymy od podobnego czasu co o The Elder Scrolls VI i o obu wiemy tyle samo… czyli niemalże nic. W tej sytuacji nie zaszkodzi rzucić okiem, co takiego mówi nam na temat produkcji najnowszy „przeciek”. Przypominamy, by nie traktować tego typu nieoficjalnych doniesień jako potwierdzonych.

W porównaniu z esejem na temat szóstego TES-a, ToddIsMyMom nie rozpisał się na temat Starfield. W grze mamy zobaczyć wiele ras obcych, z którymi będziemy mogli wejść w interakcje. Część z nich zrekrutujemy jako towarzyszy, aczkolwiek niektórzy będą wymagali zyskania szacunku ich stronnictwa poprzez wykonanie powiązanych z nimi zadań. Te mają być wielką atrakcją produkcji i niewiele z nich sprowadzi się do klasycznego schematu „pójdź tam, zrób to, przynieś tamto”. W trakcie wykonywania misji często dojdzie do komplikacji, zmieniających charakter zadania i wymuszających na nas podjęcie decyzji, jak uporać się z nowo zaistniałą sytuacją.

Ważnym elementem gry ma być system rozwoju postaci, z czym – jak twierdzi ToddIsMyMom – Bethesda dotychczas nie radziła sobie zbyt dobrze, poza być może Falloutem 3. Autor nie podał szczegółów, ale twierdzi, że produkcja ma „nagradzać nas za bycie tym, kim chcemy być” i będziemy czuć, że nasze decyzje w tym zakresie naprawdę mają znaczenie. To zapewne zachęci nas do ponownego przejścia Starfielda, co zajmie od 70 do 120 godzin, o ile wykonamy większość co ważniejszych zadań pobocznych, zwiedzimy znaczną część świata gry etc.

Nie jest to zbyt wiele w porównaniu z tym, co użytkownik miał do powiedzenia na temat The Elder Scrolls VI. Może to dziwić, zważywszy na większy postęp prac nad Starfieldem. Nie wynika to jednak z niedoinformowania źródła. ToddIsMyMom zakończył swój wpis zachętą, by gracze sprawdzali media społecznościowe. Bowiem tuż przed targami E3 2020 ma pojawić się teaser Starfielda. Jeśli sprawdzi się ta informacja, będzie to pierwsze potwierdzenie wiarygodności przecieku. Do tego czasu raz jeszcze przypominamy, by ostrożnie podchodzić do tych oraz podobnych doniesień do czasu pojawienia się oficjalnych komunikatów.