Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 kwietnia 2016, 13:41

autor: Adrian Werner

Starfield nowym mobilnym projektem studia Bethesda?

Studio Bethesda zarejestrowało nazwę Starfield, a we wniosku znajduje się wzmianka, że dotyczy on gry mobilnej. Czy będzie to hit na miarę Fallout Shelter?

Trzy lata temu studio Bethesda zarejestrowało nazwę handlową Starfield. Od tego czasu zespół nie ujawnił żadnych informacji na temat projektu, który miałby nosić ten tytuł i część fanów podejrzewała, że został on porzucony. Te spekulacje okazały się jednak nie mieć pokrycia w rzeczywistości, gdyż firma właśnie ponownie zarejestrowała tę nazwę. O ile jednak wcześniej była ona desygnowana jako związana z grami pecetowymi i konsolowymi, tak teraz w opisie pojawiła się wzmianka o rynku mobilnym.

Oczywiście, to wcale nie przesądza, że projekt zmierza na smartfony i tablety. Bethesda może być po prostu zainteresowana zabezpieczeniem praw marki na wszystkich frontach. Warto jednak mieć na uwadze, że w grudniu zeszłego roku firma otworzyła nowe studio, zlokalizowane w kanadyjskim mieście Montreal. Wyraźnie podkreślono wtedy, że zespół ma się zajmować także grami mobilnymi.

Bethesda nie kryje, że ma ambitne plany względem rynku mobilnego. Jest to zasługą Fallouta Shelter, który okazał się dla studia zaskakująco dużym przebojem. Wielka popularność tej produkcji sprawiła, że szefowie firmy obiecali, że w przyszłości zespół opracuje wiele innych projektów na smartfony i tablety. Na pierwsze tego efekty nie będziemy musieli czekać długo. W drugiej połowie roku na urządzenia mobilne i pecety ukaże się bowiem karcianka The Elder Scrolls: Legends.

Fallout Shelter to wielki mobilny sukces Bethesdy

Wracając jeszcze do Starfield ţ całkiem możliwe, że w rzeczywistości projekt nie zaliczył żadnej zmiany platform sprzętowych. Zamiast tego prawdopodobne wydaje się, że pod tym tytułem kryje się wysokobudżetowa produkcja pecetowa i konsolowa, a równolegle studio Bethesda zamierza opracować również odrębną poboczną odsłonę marki, zaprojektowaną od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Byłoby to powtórką sytuacji z zeszłego roku, kiedy to na PC i konsole trafiło Fallout 4, a jednocześnie na smartfonach i tabletach mogliśmy zagrać w Fallout Shelter.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.