Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2014, 09:23

autor: Góral

Star Wars: Battlefront III - zobacz rozgrywkę z anulowanej gry

Do sieci przedostały się kolejne nagrania wideo, prezentujące w akcji grę Star Wars: Battlefront III od studia Free Radical. Materiały pochodzą z 2007 roku, z wersji pre-alfa. Tytuł został anulowany kilka lat temu.

Na kanale użytkownika BananaSwag w serwisie YouTube opublikowano dwa materiały wideo z anulowanej gry Star Wars Battlefront III, tworzonej swego czasu przez zespół Free Radical. Według opisu zamieszczonego pod nagraniami, zaprezentowana rozgrywka pochodzi z wersji pre-alfa z 2007 roku. Mimo wszystko pozwala zapoznać się z tym, czym mogła być ta gra. YouTuber pokazał sporo elementów - od samego menu, przez walkę, aż po poruszanie się masywnym AT-AT. Co ciekawe, na drugim materiale obserwujemy rozgrywkę księżniczką Leią. Jak to wszystko wypada w akcji oceńcie sami. Przypominam przy okazji, że obecnie studio DICE LA pracuje nad Star Wars: Battlefront, o którym jednak wiemy jedynie tyle, że powstaje w oparciu o silnik Frostbite 3, a podczas produkcji twórcy wykorzystują oryginalne modele pojazdów i inne gadżety, używane przy tworzeniu filmów z serii Star Wars.

Warto także wspomnieć, że kilka miesięcy temu w akcji mogliśmy obejrzeć inną anulowaną grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen - Star Wars: First Assault. Jakiś czas później do sieci przedostał się materiał wideo z projektu o nazwie roboczej Version Two, który miał się przerodzić w Battlefronta III. Koniec końców tych wszystkich gier już się nie doczekamy. Obecnie licencja na produkcje osadzone w słynnym uniwersum znajduje się w rękach koncernu Electronic Arts i z pewnością w najbliższych latach, oprócz nowego Battlefronta, pojawią się także inne projekty.

O Star Wars Battlefront III od studia Free Radical pisaliśmy już kilka razy. W 2012 roku mogliśmy obejrzeć rozgrywkę oraz screeny z tej produkcji. Kilka miesięcy później do sieci przedostało się godzinne nagranie, a w maju 2013 roku doszło do kolejnej nieoficjalnej prezentacji. Według twórców gra była ukończona w 99% i właściwie do wypuszczenia jej na półki sklepowe potrzeba było tylko ostatnich szlifów i testów, jednak zmiana kierownictwa w LucasArts pogrzebała ten tytuł.