Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2016, 17:35

autor: Góral

Star Wars: Battlefront II z kampanią fabularną

Justin McCully, menadżer generalny gry Star Wars: Battlefront, potwierdził, że w nadchodzącej kontynuacji produkcji pojawi się kampania fabularna, której brakowało w poprzedniczce.

Od dobrych kilku miesięcy wiemy, że studio DICE pracuje nad grą Star Wars: Battlefront II – kontynuacją wydanej w listopadzie 2015 roku multiplayerowej strzelanki. Obecnie nie posiadamy zbyt wielu informacji na jej temat, ale ujawniono, że dwójka nie będzie skupiać się na starszych filmach i pojawią się w niej elementy oraz postacie z nowych obrazów. Podczas podcastu Achievement Oriented (dzięki, GameSpot) Justin McCully, menadżer generalny poprzedniego Battlefronta, pracujący oczywiście nad nową odsłoną, potwierdził, że fani mogą liczyć na kampanię fabularną, której brak był jedną z większych wad wcześniejszej części serii.

„Usłyszeliśmy fanów głośno i wyraźnie, że multiplayer był super, ale to nie wystarczyło i, że chcą kompletnego pakietu, więc zespół koncentruje się nad dostarczeniem trybu singleplayer” – powiedział McCully.

Star Wars: Battlefront II z kampanią fabularną - ilustracja #1

Star Wars: Battlefront II w skrócie:
  • strzelanka od studia DICE osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen;
  • wykorzystane zostaną w niej elementy z nowych filmów;
  • pojawi się tryb singleplayer;
  • premiera odbędzie się pod koniec 2017 roku.

Szczegółów na jego temat oczywiście nie zdradził, ale wyjaśnił, że poprzednim razem postanowiono zrobić porządny moduł wieloosobowy, z czego zresztą słynie studio DICE. Tym razem firma poszerzy uniwersum, ma większą wiedzę na temat postaci, które może wykorzystać oraz historie, jakie może opowiedzieć w grze, gdyż raczej nie będą one powielać tego, co oglądamy w kinach. W tym celu zacieśniono też współpracę z Lucasfilm Story Group. Krótko pisząc, Star Wars: Battlefront II ma szansę być prawdziwą gratką dla fanów Gwiezdnych wojen.

Co ciekawe, McCully podjął też temat ciekawie zapowiadającej się gry Star Wars 1313, której produkcja została anulowana kilka lat temu. Niestety mamy złe wieści dla osób mających nadzieję na jej wskrzeszenie – EA nie ma w planach reinkarnacji, ale za to niektóre elementy z tego tytułu mogą pojawić się w przyszłych produkcjach ze słowami Star Wars w tytule.

Na koniec przypominamy, że obecnie w kinach możecie obejrzeć film Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, a od kilku tygodni w sklepach znajduje się Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition, czyli wersja GOTY Battlefronta.

Ostatnia aktualizacja: 2016-12-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront II