Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2016, 14:29

autor: Adrian Werner

Surf World Series - zapowiedziano grę surfingową od Climax Studios

Zespół Climax zapowiedział Surf World Series, czyli produkcję o rzadko podejmowanej na rynku gier tematyce surfingu. Zmierza ona na pecety oraz konsole i zaoferuje zarówno wyzwania solo, jak i rywalizację sieciową w trybie multiplayer.

Studio Climax postanowiło przypomnieć od dawna niewidzianą na rynku gier tematykę surfingu. Rezultatem jest produkcja zatytułowana Surf World Series, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie podano dokładnej daty premiery i ograniczono się do stwierdzenia, że nastąpi ona w przyszłym roku.

Gra pozwoli na szaleństwa z deską na pięciu najsłynniejszych wśród surferów liniach brzegowych świata, takich jak australijskie Bells Beach czy hawajska Zatoka Waimea. Gracze będą mogli rywalizować na punkty w sieciowych rankingach, próbując sił w czterdziestu pięciu wyzwaniach solo. Nie zabraknie także multiplayera, gdzie w trzech trybach zmierzymy się z maksymalnie piętnastoma konkurentami jednocześnie.

Podczas zabawy zrobimy użytek z szeregu efektownych trików, takich jak Superman czy Sushi Roll. Do wyboru ma być sześciu surferów, których umiejętności i wygląd dodatkowo zmodyfikujemy za pomocą rozbudowanego systemu personalizacji.

Surf World Series - zapowiedziano grę surfingową od Climax Studios - ilustracja #1

Wszystko to ukazane zostanie w atrakcyjnej trójwymiarowej oprawie graficznej i autorzy szczególną uwagę przykładają do realistycznej symulacji wody oraz fal. Nie zabraknie również licencjonowanych utworów muzycznych.

Gracze lubiący tematykę surfingu nie byli ostatnio rozpieszczani. Ostatnią godną produkcją tego typu, która w miarę realistycznie podchodziła do tej tematyki było Kelly Slater’s Pro Surfer wydane w 2003 roku.

Od tego czasu jedyną większą pozycją w tym gatunku okazało się Surf's Up, ale jako produkcja oparta na kanwie filmu animowanego nie mogła ona zadowolić wszystkich miłośników tego sportu.

Tym samym studio Climax nie musi się obawiać konkurencji. Tematyka jest co prawda niszowa, ale fakt, że od tak dawna nie gościła w grach może sprawić, że Surf World Series wzbudzi zainteresowanie nie tylko fanów surfingu.

  1. Oficjalna strona gry
Surf World Series - zapowiedziano grę surfingową od Climax Studios - ilustracja #2
Surf World Series - zapowiedziano grę surfingową od Climax Studios - ilustracja #3
Surf World Series - zapowiedziano grę surfingową od Climax Studios - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Surf World Series

Surf World Series