Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2017, 11:14

autor: Góral

Star Wars: Battlefront II - sprawdzamy, co o grze sądzą recenzenci

W sieci pojawiły się już recenzje kontrowersyjnej strzelanki Star Wars: Battlefront II. Sprawdźmy więc, jak wypada kampania fabularna, multiplayer i... skrzynki.

Do oficjalnej premiery strzelanki Star Wars: Battlefront II pozostało jeszcze kilka dni. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych 17 listopada, czyli w najbliższy piątek. Od niedawna w usługach Origin Access (PC) i EA Access (XOne) dostępna jest jednak wersja trial, dzięki czemu wiemy już o produkcji całkiem sporo, zwłaszcza jeżeli chodzi o kontrowersyjne skrzynki i mikropłatności. Natomiast dziś możemy sprawdzić, co o grze mówią recenzenci.

Kampania w Star Wars: Battlefront II raczej nie jest głównym atutem gry. - Star Wars: Battlefront II - sprawdzamy, co o grze sądzą recenzenci - wiadomość - 2017-11-14
Kampania w Star Wars: Battlefront II raczej nie jest głównym atutem gry.
Star Wars: Battlefront II recenzje:
  • średnia ocen w serwisie Metacritic (PS4) – 79 punktów;
  • średnia ocen w serwisie Metacritic (XOne) – 71 punktów;
  • średnia ocen w serwisie Metacritic (PC) – brak wyniku (za mało recenzji);
  • średnia ocen w serwisie OpenCritic – 74 punkty.

Nie u wszystkich tytuł wzbudził zachwyt, choć pojawiło się sporo ocen na poziomie 8/10. Narzekania kierowane są przede wszystkim w stronę wspomnianych łupów, wypadających ze skrzynek. System ten wprowadza niepotrzebne zamieszanie do rozwoju postaci, nie wspominając o tym, że po prostu nie wszystkim podobają się takie rozwiązania w wysokobudżetowych, płatnych produkcjach. Nasz recenzent stwierdził nawet, że momentami przypomina to pomysły znane z darmowych gier mobilnych.

Mieszane opinie zbiera też kampania fabularna, której zabrakło w poprzedniej odsłonie. Jedni mówią, że jest nudna i krótka, a postacie nijakie. Natomiast inni twierdzą, że jest zabawna i dobrze opowiedziana. Tak czy siak, to jednak tylko dodatek do multiplayera. Ten, pomijając wspomniany system rozwoju powiązany ze skrzynkami, został porządnie zrealizowany. Podział na klasy daje dużo możliwości, gra może się pochwalić większą ilością zawartości niż jedynka w momencie premiery, a poza tym kolejne mapy i tryby mamy otrzymywać za darmo. Na plus wypadają też walki myśliwców.

Sporo pochwał zbiera również oprawa graficzna i udźwiękowienie. Poprzednia część była chwalona za te elementy i nie inaczej jest tym razem. Star Wars: Battlefront II wygląda świetnie, brzmi świetnie i doskonale oddaje klimat Gwiezdnych wojen.

Jak widać, grze daleko do ideału. Jeżeli jednak lubicie te klimaty, a do tego kochacie zabawę w multiplayerze, no i nie przeszkadzają Wam skrzynki, to raczej warto się skusić.

Wybrane recenzje Star Wars: Battlefront II:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Kupisz Star Wars: Battlefront II po aferze z mikropłatnościami?

Nie, posunęli się za daleko.
88,4%
Tak, przeżyje z tym grindem.
11,6%
Zobacz inne ankiety