Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2018, 15:50

Star Wars Battlefront 2 - wkrótce patch 1.2 i event z nowym trybem gry

Twórcy Star Wars: Battlefront 2 zapowiedzieli pojawienie się patcha 1.2 do gry. Ma on naprawić szereg błędów, polepszyć balans bohaterów i zainicjować wydarzenie z nowym trybem zabawy – Jetpack Cargo – będącym wariacją na temat Capture the Flag.

Ciężko nazwać Star Wars: Battlefront 2 największym sukcesem Electronic Arts i studia DICE. Ze względu na kontrowersje związane z systemem mikropłatności, który promował osoby wydające w grze prawdziwą gotówkę, tytuł spotkał się z olbrzymią krytyką ze strony społeczności i mediów branżowych. W konsekwencji najnowsza odsłona popularnej serii strzelanek osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen nie sprzedała się zbyt dobrze. Mimo to jednak twórcy nie składają broni i wciąż pragną wypełniać „zobowiązanie ciągłego wspierania tytułu długo po jego premierze”. Przykładem tego jest niedawne ogłoszenie, które pojawiło się na oficjalnym forum Star Wars: Battlefront 2. Jeden z przedstawicieli firmy Electronic Arts zapowiedział w nim rychłe pojawienie się aktualizacji 1.2 do gry.

Nowa aktualizacja do Star Wars: Battlefront 2 między innymi poprawi balans bohaterów. - Star Wars Battlefront 2 - wkrótce patch 1.2 i nowy tryb gry - wiadomość - 2018-02-12
Nowa aktualizacja do Star Wars: Battlefront 2 między innymi poprawi balans bohaterów.

Największą nowością, jaką wprowadzi do Star Wars: Battlefront 2 patch 1.2, będzie nowy tryb zabawy, zatytułowany Jetpack Cargo. To wariacja na temat Capture the Flag. Gracze zostaną podzieleni na dwie drużyny. Na środku planszy znajdzie się neutralny ładunek. Zadaniem osób biorących udział w zabawie będzie przejęcie go i przetransportowanie do specjalnego punktu znajdującego się na terytorium przeciwników. Dodatkową atrakcją tego trybu będzie możliwość korzystania z plecaków rakietowych. Niestety, Jetpack Cargo nie zagości w Star Wars: Battlefront 2 na długo. Zostanie on udostępniony w ramach wydarzenia specjalnego.

Co ponadto znajdzie się w aktualizacji 1.2? Po pierwsze, poprawie ulegnie balans kilku bohaterów, takich jak Boba Fett, Imperator Palpatine, Rey, Kylo Ren, Luke Skywalker, Chewbacca, Yoda, Lando Calrissian i Darth Vader. Umiejętności części z nich zostaną wzmocnione, innych osłabione. Modyfikacji doczekają się również klasy, bronie i animacje szeregowych żołnierzy. Po drugie, wprowadzone zostaną ulepszenia w projektach niektórych map. Po trzecie, twórcy postarają się wraz z patchem usprawnić system osiągnięć. Po czwarte w końcu, w planach jest naprawienie licznych błędów i lepsza optymalizacja tytułu. Pełna lista zmian, jakie wprowadzi do Star Wars: Battlefront 2 aktualizacja 1.2, zostanie opublikowana po jej oficjalnej premierze.

Nadchodzące poprawki mają uprzyjemnić zabawę w najnowszej produkcji studia DICE. - Star Wars Battlefront 2 - wkrótce patch 1.2 i nowy tryb gry - wiadomość - 2018-02-12
Nadchodzące poprawki mają uprzyjemnić zabawę w najnowszej produkcji studia DICE.

Kiedy patch pojawi się na serwerach najnowszego dzieła studia DICE? Tego na razie nie wiemy. Cytując Matta Everta, specjalistę od kontaktów ze społecznością w firmie Electronic Arts:

Nasz zespół ciężko pracuje nad kolejną łatką do Star Wars: Battlefront 2. Przechodzi ona obecnie przez fazę testów, które muszą zakończyć się certyfikacją, zatem nie mamy jeszcze ustalonej daty jej wydania.

Star Wars: Battlefront 2 zadebiutowało 17 listopada 2017 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Przypominamy, że po wspomnianej w pierwszym akapicie aferze z gry wycofane zostały mikropłatności, lecz jak zdradził w wywiadzie dla Wall Street Journal Blake Jorgensen, szef finansowy Electronic Arts, wkrótce mają one powrócić w zmienionej formie. Niewykluczone, że stanie się to wraz z debiutem aktualizacji 1.2.