Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 stycznia 2019, 13:22

autor: Aquma

Star Wars 9: aktor wcielający się w C-3PO żegna się z Gwiezdnymi wojnami?

Anthony Daniels – odtwórca roli C-3PO w filmach z serii Gwiezdne wojny – zamieścił na Twitterze pełen emocji wpis, w którym dziękuje zespołowi pracującemu nad dziewiątą częścią sagi. Tweet sprawia wrażenie, że omawiany obraz może być ostatnią przygodą złotego droida.

To koniec drogi C-3PO? - Star Wars 9: aktor wcielający się w C-3PO żegna się z Gwiezdnymi wojnami? - wiadomość - 2019-01-30
To koniec drogi C-3PO?

W SKRÓCIE:

  1. Anthony Daniels – aktor znany z roli C-3PO w filmach z cyklu Gwiezdne wojny – zamieścił na Twitterze emocjonalny wpis, w którym zdaje się żegnać z marką;
  2. Droid C-3PO jest jedną z niewielu postaci, które dotychczas były obecne we wszystkich filmach z serii.

Aktor Anthony Daniels – wcielający się w kultowego droida C-3PO w filmach z serii Gwiezdne wojny – zamieścił na Twitterze emocjonalny wpis, który sprawia wrażenie pożegnania z marką. Czyżby Epizod IX miał być ostatnią przygodą rozgadanego i darzonego sympatią przez fanów, złotego robota?

Dziś miał miejsce ostatni wkład C-3PO w Epizod IX. Jest smutny - tak, jak i ja. Ale jesteśmy dumni, że pracowaliśmy z tak wspaniałą, utalentowaną obsadą i ekipą prowadzoną przez J.J. i Kathy. Będzie mi brakowało wszystkich, ale cieszę się, że wspólnie stworzyliśmy coś wyjątkowego, by podzielić się tym z oczekującym światem – czytamy.

Warto odnotować, że C-3PO jest jedną z niewielu postaci, które pojawiły się we wszystkich dotychczasowych filmach z serii Gwiezdne wojny. Wygląda jednak na to, że jego historia może zakończyć się wraz z finałem sagi Skywalkerów (od pewnego czasu wiadomo, że Epizod IX ma stanowić jej zwieńczenie).

Dziewiąta część Gwiezdnych wojen najprawdopodobniej zadebiutuje w kinach w grudniu tego roku. W rolach głównych wystąpią Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Adama Driver (Kylo Ren) oraz Oscar Isaac (Poe Dameron). Obraz będzie też stanowił jedną z ostatnich okazji do zobaczenia na srebrnym ekranie Carrie Fisher (Leia Organa), zmarłej w grudniu 2016 r. Za reżyserię filmu odpowiada twórca Epizodu VII: Przebudzenia mocy – J.J. Abrams.

  1. Gwiezdne wojny – strona oficjalna
  2. Lucasfilm – strona oficjalna