Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2021, 09:45

autor: Aquma

Star Citizen - zewnętrzne studio pomaga w pracy nad trybem Theaters of War

Firmy Cloud Imperium Games i Firesprite pracują razem nad sieciowym trybem PvP gry Star Citizen zwanym Theaters of War.

W SKRÓCIE:

  1. firma Cloud Imperium Games i brytyjskie studio Firesprite Games ogłosiły, że współpracują tworząc sieciowy tryb PvP gry Star Citizen – tzw. Theaters of War;
  2. zespoły nawiązały współpracę w 2019 roku – jeszcze przed zapowiedzią ToW.

Studio Cloud Imperium Games poinformowało, że brytyjska firma Firesprite Games wspiera je w pracach nad sieciowym trybem PvP (player vs. player – pol. gracz kontra gracz) gry Star Citizen zatytułowanym Theaters of War. Moduł niedługo przejdzie przez ostatnią fazę testów w ramach społeczności Evocati.

Dzięki ścisłej współpracy z utalentowanym zespołem Firesprite udało nam się wprowadzić znaczące ulepszenia do trybu Theaters of War w Star Citizen, co w rezultacie poprawiło też kluczowe aspekty Star Citizen i Squadron 42. Nie mogę się doczekać, aż w czasie przyszłych playtestów gracze zobaczą postępy, jakie wspólnie poczyniliśmy – powiedział Sean Tracy, dyrektor techniczny ds. zawartości w Cloud Imperium Games.

Współpraca pomiędzy zespołami rozpoczęła się już na początku 2019 roku. Od tego czasu studia tworzą razem potrzebną technologię, narzędzia i elementy gry.

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy przekazać, jakim przywilejem i przyjemnością jest dla nas tak bliska współpraca z Cloud Imperium i rozwijanie Theaters of War od zalążka pomysłu do pełnoprawnego doświadczenia. Chcę wyrazić uznanie dla naszego zespołu w Firesprite, który za kulisami pracował bardzo ciężko, w ścisłej współpracy z utalentowanymi twórcami z Cloud Imperium Games – powiedział Graeme Ankers, dyrektor zarządzający w Firesprite.

Przypominamy, że tryb Theatres of War został zapowiedziany w listopadzie 2019 roku, w czasie imprezy Citizen-Con. Moduł zaoferuje możliwość rozgrywania różnych scenariuszy osadzonych w uniwersum Star Citizen, w czasie których będziemy kontrolowali naziemnych żołnierzy i rywalizowali z 39 innymi graczami (w zabawie wezmą udział dwie drużyny po dwadzieścia osób). ToW pierwotnie miało się ukazać w lutym 2020 roku, ale premiera wciąż się opóźnia.

  1. Wielkie oczekiwania i zawirowania wokół Star Citizen - na co poszło 95 milionów dolarów?
  2. Star Citizen - spełnienie marzeń fanów kosmicznych symulatorów?
  3. Gra Star Citizen, czyli co najlepsze z Wing Commandera, Privateera i EVE Online
  4. Star Citizen – strona oficjalna