Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2013, 13:12

autor: Sarge

Star Citizen - zebrano już 19 milionów dolarów. Ujawniono kolejne bonusy

Studio Roberts Space Industries zebrało do tej pory ponad 19 milionów dolarów na stworzenie gry Star Citizen. Deweloper ujawnił bonusy za przekroczenie tej granicy i zdradził, co zostanie dodane po zgromadzeniu 21 milionów dolarów.

Na oficjalnej stronie internetowej studia Roberts Space Industries pojawiła się informacja, że zbiórka na grę Star Citizen przekroczyła pułap 19 milionów dolarów. Jest to o tyle imponujący wynik, że nieco ponad tydzień temu udało się dojść do poziomu 18 milionów dolarów.

W związku z przekroczeniem granicy 19 milionów dolarów twórcy ujawnili kilka nowych atrakcji, jakie zostaną wprowadzone do gry. Przede wszystkim będzie to możliwość zarządzania „limitowaną liczbą stacji kosmicznych w całej galaktyce”. Deweloper zobowiązał się też do comiesięcznego wypuszczania nowych informacji na temat gry – przykładowo w październiku poznamy szczegóły klasy Freelancer. Oprócz tego twórcy udostępnią w dniu premiery poradnik Jane’s Fighting Ships w formie pliku PDF.

Twórcy zebrali do tej pory ponad 19 milionów dolarów na stworzenie gry Star Citizen - Star Citizen - ujawniono bonusy za zgromadzenie 19 milionów dolarów - wiadomość - 2013-09-17
Twórcy zebrali do tej pory ponad 19 milionów dolarów na stworzenie gry Star Citizen

Przy okazji ujawniono, że przy ewentualnym przekroczeniu granicy 21 milionów dolarów wprowadzona zostanie klasa Salvage Mechanic. Wiąże się z nią nieco odmieniona mechanika rozgrywki i wątek fabularny. Pokazano również grafikę koncepcyjną pierwszej kobiecej postaci w Star Citizen.

Studio Roberts Space Industries wcale nie zamierza kończyć zbiórki pieniędzy na produkcję swojej gry. Twórcy tłumaczą to m.in. chęcią wpakowania do swojego dzieła jak największej ilości zawartości, a także faktem, że część funduszy muszą oddać choćby za zorganizowanie akcji na Kickstarterze, gdzie swego czasu zgromadzono ponad 2,1 miliony dolarów.

Star Citizen to symulator kosmiczny z akcją osadzoną w dalekiej przyszłości. Gracze wcielą się w pilota gwiezdnego myśliwca i przemierzając wszechświat wykonają różnorodne misje, zajmą się handlem, podniosą umiejętności bohatera oraz ulepszą statki kosmiczne lub zakupią zupełnie nowe modele. Projekt jest oczekiwany przez wielu fanów gatunku, ponieważ za jego dewelopingiem stoi Chris Roberts – twórca takich gier jak Wing Commander czy Starlancer.