Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2013, 19:40

autor: Ender

Star Citizen – nowy trailer

W sieci pojawiły się nowy trailer kosmicznego symulatora Star Citizen. Prezentuje on nie tylko możliwości silnika graficznego, ale także wiele elementów rozgrywki, które były zapowiadane przez twórców.

Twórcy gry mają ogromne ambicje i szereg pomysłów, by tchnąć nowe życie w gatunek symulatorów kosmicznych - Star Citizen – nowy trailer  - wiadomość - 2013-09-26
Twórcy gry mają ogromne ambicje i szereg pomysłów, by tchnąć nowe życie w gatunek symulatorów kosmicznych

Podczas specjalnego eventu zorganizowanego przez AMD, na którym zaprezentowano nowe układy graficzne firmy, producent oczekiwanego multiplayerowego kosmicznego symulatora Star Citzen, Chris Roberts, przedstawił jego kolejny trailer. Film ma pokazywać możliwości silnika graficznego produkcji, a także przedstawiać zapowiadane przez autorów elementy rozgrywki. Bez wątpienia, to co widzimy na ekranie robi spore wrażenie, zwłaszcza wśród miłośników sci-fi, a tytuł na mocnym sprzęcie może być jedną z najlepiej wyglądających gier najbliższych lat.

Przypomnijmy jeszcze, że twórcy cały czas poszerzają swoje dzieło o nowe pomysły i idee, których zaistnienie w ostatecznej wersji uzależniają od poziomu jej finansowania. W tamtym roku gra zebrała ponad 6 milionów dolarów w serwisie Kickstarter. Od tego czasu, deweloperzy nadal jednak poszukują pieniędzy za pośrednictwem oficjalnej strony tytułu. W tej chwili budżet Star Citizen wynosi już prawie 20 milionów dolarów.

Star Citizen to symulator kosmiczny z akcją osadzoną w dalekiej przyszłości. Gracze wcielą się w pilota, który przemierzając rozległy wszechświat wykonuje różnorodne misje, zajmuje się handlem, podnosi umiejętności, modyfikuje swoje statki lub kupuje ich zupełnie nowe modele. Ogromne nadzieje wobec projektu wiąże wielu fanów gatunku, ponieważ za jego dewelopingiem stoi Chris Roberts – legendarny twórca takich gier jak Wing Commander czy Starlancer.Star Citizen powinno ukazać się pod koniec 2014 lub na początku 2015 roku.

  1. Star Citizen – strona oficjalna gry
  2. Zapowiedź – Star Citizen, czyli co najlepsze z Wing Commandera, Privateera i EVE Online