Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 marca 2020, 14:04

Sprzęt z seriali medycznych pomoże w walce z epidemią

Szpitale na całym świecie mierzą się z problemem niedostatecznej ilości medycznego asortymentu. Brakuje masek oraz rękawiczek dla personelu. Niespodziewanie z pomocą przyszły amerykańskie seriale o lekarzach, które oferują własne zapasy.

Sprzęt z seriali medycznych pomoże w walce z epidemią - ilustracja #1
Serial medyczny Rezydenci pomógł prawdziwym lekarzom.

Produkcje o lekarzach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, nieważne czy to House, Ostry dyżur czy też swojskie Na dobre i na złe. Okazuje się, że w trudnych czasach epidemii koronawirusa mogą zapewniać nie tylko rozrywkę. Twórcy amerykańskiego serialu Rezydenci, emitowanego przez stację FOX, postanowili przekazać swoje zapasy do Grady Memorial Hospital w Atlancie. Dzięki temu do szpitala trafiła świeża dostawa środków ochrony osobistej, czyli masek, rękawiczek oraz fartuchów lekarskich.

W SKRÓCIE:
  1. Szpitale na całym świecie mierzą się z brakami środków ochrony osobistej;
  2. Maski, rękawiczki oraz fartuchy lekarskie zostały przekazane z planu filmowego serialu Rezydenci do Grady Memorial Hospital - największego szpitala w stanie Georgia;
  3. Twórcy The Good Doctor oraz Chirurgów idą za tym przykładem.

Dr Karen Law, tamtejsza reumatolog, podziękowała za ten dar za pośrednictwem Instagrama. Jak przyznała w swoim wpisie, jeszcze dzień wcześniej zastanawiała się ze współpracownikami nad magicznym sposobem na pozyskanie tych środków. Tymczasem rozwiązanie przyszło z nieoczekiwanej strony, za co jest bardzo wdzięczna.

Ten czyn może zapoczątkować pozytywny trend. Twórcy serialu The Good Doctor planują w podobny sposób wspomóc miasto Vancouver w Kanadzie. Z kolei produkcja Chirurdzy już przekazała swój zapas masek strażakom z Ontario. To bardzo ważny gest, bo w czasach walki z COVID-19 bezpieczeństwo lekarzy jest kluczowe. Miejmy nadzieję, że w razie potrzeby podobne zaangażowanie zobaczymy również w Polsce.

Rezydenci to jedna z wielu produkcji, które zostały zawieszone z powodu epidemii. Podobny los spotkał także Wiedźmina tworzonego przez Netfliksa - prace nad drugim sezonem na razie ustały. Listę wstrzymanych filmów i seriali sprawdzić możecie tutaj.

  1. Oficjalna strona serialu Rezydenci