Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 marca 2020, 14:20

autor: AlexB

Dzięki Netflix Party obejrzysz seriale ze znajomymi przez Internet

Poznajcie Netflix Party – specjalne rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które umożliwia wspólne oglądanie filmów i seriali na popularnej platformie VoD przez sieć. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w obliczu kwarantanny.

W ostatnich tygodniach cykl życia wielu osób uległ przymusowej zmianie. Ze względu na zalecenia instytucji zajmujących się zdrowiem utknęli oni w swoich domach. Na szczęście dla tych, którym brakuje kontaktów społecznych, a zwłaszcza wspólnego oglądania filmów bądź seriali i komentowania ich, są pewne sposoby na spotkania w świecie wirtualnym. Jednym z nich jest Netflix Party.

Dzięki Netflix Party obejrzysz seriale ze znajomymi przez Internet - ilustracja #1
Jeśli brakuje Wam wspólnego oglądania filmów z przyjaciółmi, to Netflix Party może być dobry rozwiązaniem.
W SKRÓCIE
  1. Netflix Party jest jednym ze sposobów na wspólne oglądanie filmów przez sieć.
  2. Jest to przeznaczone wyłącznie na przeglądarkę Google Chrome rozszerzenie, z którego korzystać mogą jedynie posiadacze kont na Netfliksie.

Netflix Party jest obecne na rynku od około roku. Jest to specjalne rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome (i niestety tylko do niej), które umożliwia grupowe seanse pozycji z biblioteki Netfliksa i rozmowę za pomocą chatu, który posiada sporo opcji personalizacji (zmienne awatary, pseudonimy, emotikony itp.). Jak to w ogóle działa? Najpierw wszystkie osoby, które chcą brać udział w imprezie, muszą zainstalować dodatek. Następnie gospodarz wybiera film, klika na ikonę rozszerzenia znajdującą się w przeglądarce tuż obok paska adresu, a następnie wybiera opcję Start Party. Wygenerowany w ten sposób link rozsyła znajomym, którzy muszą na niego wejść, a następnie również nacisnąć ikonę Netflix Party i to wszystko. Teraz wszyscy mogą wspólnie cieszyć się seansem filmu bądź serialu w HD i komentować go w zabawny sposób. Uwaga! Wszyscy uczestnicy zabawy muszą posiadać konto na Netfliksie.

Dla niektórych problemem Netflix Party może być drobne opóźnienie w obrazie między gospodarzem a pozostałymi członkami imprezy. Wszystko dlatego, że streamuje on program reszcie ekipy. W większości przypadków nie powinno to jednak specjalnie zaburzyć zabawy.

Samo korzystanie z Netflix Party jest darmowe. Twórców rozszerzenia można jednak wesprzeć w serwisie Patreon kwotą 5 dolarów (około 21 złotych).

Dzięki Netflix Party obejrzysz seriale ze znajomymi przez Internet - ilustracja #2
Netflix Party jest przeznaczone wyłącznie dla użytkowników przeglądarki Chrome na PC oraz laptopach.

Netflix Party nie jest jedynym sposobem na wspólne oglądanie przez sieć filmów i seriali z popularnych platform streamingowych. Wśród innych możemy wymienić chociażby Scener czy Kast (via Decider). Przewagą omawianego w niniejszej wiadomości rozszerzenia do Google Chrome jest jednak to, że nie wymaga zakładania dodatkowych kont. Dlatego też jest ono niezwykle popularne i w sumie ściągnięto je przeszło milion razy.

  1. Oficjalna strona rozszerzenia Netflix Party
  2. Netflix Party w Chrome Web Store