Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2020, 13:59

Ruszyła pełna wersja interaktywnego doradcy Steam

Na Steamie wystartowała pełna wersja Interactive Recommender, czyli interaktywnego doradcy, który analizuje nasze preferencje i rekomenduje pasujące do nich gry. Przez ostatnie miesiące projekt był testowany w ramach Steam Labs.

Ruszyła pełna wersja interaktywnego doradcy Steam - ilustracja #1
Kolejny eksperyment opuścił Laboratoria Steam i został zintegrowany na dobre z serwisem.
Interaktywny doradca Steam:
  1. analizuje nasze gry i to, ile w nie graliśmy i na tej podstawie rekomenduje kolejne produkcje;
  2. wykorzystuje uczenie maszynowe do rozpoznania naszych preferencji;
  3. można go w dużym stopniu konfigurować.

Jakiś czas temu firma Valve uruchomiła Steam Labs, czyli inicjatywę, która pozwala przetestować nowe rozwiązania, przy których eksperymentują pracownicy studia. Jednym z pierwszych był Interactive Recommender (w polskiej wersji nazwany interaktywnym doradcą), który tak bardzo przypadł do gustu użytkownikom, że właśnie stał się stałą częścią serwisu Steam.

Zgodnie z tytułem, jest to system rekomendacji. Analizuje on naszą Bibliotekę Steam, sprawdzając, ile czasu poświęciliśmy na granie w dane pozycje, a następnie na tej podstawie rekomenduje nam nowe tytuły.

Ruszyła pełna wersja interaktywnego doradcy Steam - ilustracja #2
Gracze mogą konfigurować doradcę, tak aby zawęzić poszukiwania według preferencji.

Interactive Recommender spotkał się z ciepłym przyjęciem użytkowników Steam i dlatego stał się integralną częścią tej usługi. Narzędzie jest przydatne, gdyż wykorzystuje uczenie maszynowe do poznania naszych preferencji. W rezultacie potrafi nam podsuwać tytuły, które w innych okolicznościach byśmy przegapili. To przydatna funkcja, gdyż obecnie do tego sklepu codziennie trafia tak wiele gier, że trudno być z premierami na bieżąco.

Dodatkową zaletą jest duża konfigurowalność systemu. Sami ustalamy, czy ma szukać produkcji popularnych, czy też niszowych, starych lub nowych, jak również wykorzystać tagi do zawężenia zestawień.

  1. Interaktywny doradca Steam
  2. Srona Steam Labs