Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2015, 08:15

autor: Adrian Werner

Sprzedaż Sunless Sea przekroczyła 100 tys. egzemplarzy

Studio Failbetter Games pochwaliło się, że opracowana przez nie steampunkowa strategia morska Sunless Sea sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. Jest to liczna dwukrotnie wyższa niż to, na co liczyli twórcy.

Sprzedaż Sunless Sea znacznie przekroczyła oczekiwania twórców. - Sunless Sea - sprzedaż przekroczyła 100 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2015-03-28
Sprzedaż Sunless Sea znacznie przekroczyła oczekiwania twórców.

Pracownicy niezależnego studia Failbetter Games mają powody do zadowolenia. Wyprodukowana przez nich gra Sunless Sea nie tylko została ciepło przyjęta przez media (średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi obecnie 83%), ale okazała się także sporym sukcesem finansowym. Do 25 lutego produkcja sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. Liczba ta może wydawać się mało imponująca, ale autorzy zakładali, że w najlepszym wypadku uda im się osiągnąć wynik co najwyżej 50 tys. Byli gotowi także na czarny scenariusz, gdzie udałoby im się jedynie przekroczyć próg 5 tys. sztuk.

Pełna wersja Sunless Sea zadebiutowała na początku lutego, ale od lipca zeszłego roku wczesna edycja sprzedawana była w ramach Steam Early Access. W ciągu pierwszego miesiąca nieukończona wersja gry rozeszła się w 28,423 egzemplarzach. W sumie, do końca stycznia 2015 roku twórcy sprzedali 50 tysięcy sztuk swojego dzieła.

W ciągu pierwszych 31 dni od premiery pełnej wersji sprzedaż wyniosła 54,210 egzemplarzy, czyli więcej niż w ciągu siedmiu miesięcy dystrybucji w ramach Steam Early Access. W sumie gra niedługo powinna przekroczyć pułap 110 tysięcy. Obecnie przyniosła już autorom solidny zysk, zwłaszcza, że dużą część kosztów produkcji pokryła suma zgromadzona za pośrednictwem Kickstartera. Wszystko to oznacza, że Sunless Sea stało się dla studia Failbetter Games sporym sukcesem i autorzy mogą w spokoju zająć się produkcją dodatków do tej gry, jak również nowym projektem.

  1. Sunless Sea – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Sunless Sea - upiorny rogalik dla fanów Lovecrafta

Akcja Sunless Sea toczy się w fantastycznej wersji epoki wiktoriańskiej, a gracze wcielają się w rolę w kapitana statku parowego wysłanego z misją zbadania podziemnego oceanu.

Gra jest prawdziwym koktajlem gatunkowym, łączącym elementy strategii, RPG i przygodówki. Podczas zabawy musimy eksplorować niebezpieczne wody, gromadzić zapasy, nawiązywać stosunki dyplomatyczne oraz toczyć bitwy. Kluczową rolę odgrywa także właściwe zarządzanie załogą, której każdy członek posiada własną osobowość, bogatą biografię oraz liczne tajemnice.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sunless Sea

Sunless Sea