Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2017, 17:23

autor: Vergil

Spelunky 2 zmierza na PlayStation 4

Spelunky 2 to kolejna produkcja zapowiedziana podczas tegorocznego Paris Games Week. Tytuł zmierza na PlayStation 4 – gracze mogą zobaczyć jego pierwszy zwiastun, który niestety nie zdradza zbyt wiele na temat przygotowywanej przez twórców zawartości.

Tegoroczne Paris Games Week przyniosło zapowiedź drugiej odsłony cyklu Spelunky, o niezbyt odkrywczym tytule Spelunky 2. Produkcja zmierza na PlayStation 4, aczkolwiek poza oficjalnym zwiastunem, aktualnie nie dysponujemy żadnymi informacjami na temat tej produkcji. Rzućmy więc okiem na pierwszy trailer i zastanówmy się, co takiego mogą przygotowywać dla nas deweloperzy ze studia Mossmouth.

Ustalmy, co na temat Speulunky 2 wiemy na pewno. W toku przygody z całą pewnością wcielimy się w nieustraszonego grotołaza, który będzie przemierzał niezbadane jaskinie w poszukiwaniu rozmaitych kosztowności. Tunele ponownie będą generowane proceduralnie, a realizację powierzonego nam zadania skomplikują zarówno stający nam na drodze przeciwnicy, jak i rozmaite pułapki, które nie raz i nie dwa poślą prowadzonego przez nas bohatera na tamten świat. Heros nie będzie bezbronny, bo podobnie jak miało to miejsce poprzednio, w trakcie zmagań zrobi użytek ze zróżnicowanych narzędzi pokroju bomb, pistoletów czy wreszcie starożytnych artefaktów zapewniających mu specjalne zdolności bojowe.

Pierwsze Spelunky zdobyło uznanie graczy. Druga odsłona cyklu ma więc ułatwione zadanie. - Spelunky 2 zmierza na PlayStation 4 - wiadomość - 2017-10-31
Pierwsze Spelunky zdobyło uznanie graczy. Druga odsłona cyklu ma więc ułatwione zadanie.

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku zapowiedzianego dzisiaj Guacamelee 2, na tę chwilę nie wiemy, kiedy Spelunky 2 trafi do sprzedaży. Posiadacze PlayStation 4 od jakiegoś czasu mogą sprawdzić Spelunky HD, czyli zremasterowaną wersję pierwszej części serii.