Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2013, 13:23

autor: Góral

Space Hulk: Deathwing oficjalnie zapowiedziany. Gra ukaże się w przyszłym roku

Firma Focus Home Interactive zapowiedziała grę Space Hulk: Deathwing - FPS-a osadzonego w uniwersum Warhammer 40,000. Tytuł pozwoli wcielić się w kosmicznego Marine, walczącego z Genokradami.

Kilka dni temu informowaliśmy o doniesieniach na temat gry Space Hulk: Deathwing. Natomiast dziś firma Focus Home Interactive potwierdziła zawartość tajemniczej broszury i zaprezentowała pierwszy zwiastun nowej produkcji.

Space Hulk: Deathwing w skrócie:
  • Gra FPS osadzona w uniwersum Warhammer 40,000
  • Za jej produkcję odpowiada studio Streum On, wspomagane przez ekipę Cyanide
  • Produkcja ukaże się w 2014 roku, jednak nie znamy jeszcze platform docelowych

Będzie to gra z gatunku FPS, działająca w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Niestety nie ujawniono, na jakich platformach sprzętowych pojawi się ten projekt, ale wykorzystanie najnowszej wersji silnika firmy Epic Games z miejsca wyklucza konsole obecnej generacji. Premiera Space Hulk: Deathwing nastąpi w przyszłym roku.

Tytuł powstaje w studiu Streum On, znanym z gry E.Y.E: Divine Cybermancy. W pracach pomaga ekipa Cyanide (Of Orcs and Men, serie Pro Cycling Manager, Blood Bowl, itd.). Produkcja pozwoli zwiedzić ciasne, klaustrofobiczne korytarze Space Hulka, w których grasują przerażające Genokrady.

Gracz wcieli się w jednego z kosmicznych Marines, należącego do oddziału Deathwing, wyposażonego w zbroję Terminator i znane fanom uniwersum bronie. Ponadto możliwa będzie zabawa Librarianem, który wykorzysta w walce moce Psykers. Udostępniony zostanie również system doskonalenia postaci. Zdobyte w czasie walki punkty Fervor przeznaczać będzie się na nowe umiejętności, moce i bronie, dostępne w ramach czterech ścieżek rozwoju.

Szkic koncepcyjny z gry Space Hulk: Deathwing.
Szkic koncepcyjny z gry Space Hulk: Deathwing.

Krótko pisząc, potwierdziły się wszystkie wcześniejsze doniesienia. Uruchomiona została także oficjalna strona produkcji, na której znajdziemy jedynie zaprezentowany zwiastun. Czekamy zatem na kolejne wieści i ujawnienie docelowych platform sprzętowych.