Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2013, 15:55

autor: qjin

Rayman Legends na PS Vita z okrojoną zawartością

Posiadacze Rayman Legends w wersji na PlayStation Vita odkryli, że gra nie zawiera wszystkich poziomów, pomimo obietnic firmy Ubisoft.

Zawartość wersji gry na PlayStation Vita nie tak bogata, jak zapowiadano? - Rayman Legends na PS Vita z okrojoną zawartością - wiadomość - 2013-09-03
Zawartość wersji gry na PlayStation Vita nie tak bogata, jak zapowiadano?

Jak poinformowano w serwisie Eurogamer, Rayman Legends na PlayStation Vita zawiera niekompletną listę poziomów. Brakuje ich dokładnie 28, mimo że przed premierą francuski koncern Ubisoft złożył obietnicę, iż zawartość tej edycji nie zostanie okrojona względem pozostałych.

Okazało się, że nabywcy gry na przenośne urządzenie koncernu Sony nie otrzymali dostęp do poziomów Invasion, przeznaczonych dla bardziej wymagających graczy. Jak sugerują zdjęcia opublikowane na forum NeoGaf, brak kilkudziesięciu lokacji zmniejsza również liczbę tzw. Lumów do zebrania (z 700 do 615). Niestety, firma Ubisoft nie pokusiła się jeszcze o komentarz w tej sprawie.

„Przenośna” edycja gry Rayman Legends oferuje pięć dodatkowych map z grywalną postacią Murfy’ego, dwa kostiumy (Rayman ubrany rodem z Prince of Persia oraz Globox niczym Sam Fisher ze Splinter Cella) oraz nowe wyzwania dostosowane do dotykowego ekranu, ale pomimo tego nie udało się dotrzymać wszystkich obietnic.

Tytuł zadebiutował na „dużych” platformach sprzętowych 29 sierpnia 2013 roku i gra zbiera rewelacyjne noty nie tylko w zagranicznych serwisach. W recenzji opublikowanej dzisiaj na łamach gry-online.pl UV przyznał grze 9.5/10, zachwalając projekty poziomów, otrzymaną zawartość czy prześliczną szatę graficzną. Wielu recenzentów jest zgodnych – udało się opracować platformówkę jeszcze lepszą niż Rayman Origins, a to nie lada wyczyn.

Gra urzeka nie tylko rewelacyjną oprawą wizualną - Rayman Legends na PS Vita z okrojoną zawartością - wiadomość - 2013-09-03
Gra urzeka nie tylko rewelacyjną oprawą wizualną

Przed zakupem możecie przetestować wersję demonstracyjną, którą pobierzecie bezpośrednio z platformy Steam. Gra jest dostępna na PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Wii U i niedługo także na PS Vita, gdyż wersja na ostatnie urządzenie została opóźniona o dwa tygodnie.