Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2017, 09:53

autor: Góral

Sony znowu na plusie. Do sklepów wysłano już 63,3 miliona egzemplarzy PlayStation 4

W najnowszym raporcie finansowym firmy Sony poinformowano, że w okresie kwiecień-czerwiec bieżącego roku do sklepów wysłano 3,3 miliona egzemplarzy konsoli PlayStation 4. Oznacza to, że łącznie do sprzedawców powędrowało już 63,3 miliona egzemplarzy.

PlayStation VR cieszy się sporą popularnością. - Sony znowu na plusie. Do sklepów wysłano już 63,3 miliona egzemplarzy PlayStation 4 - wiadomość - 2017-08-02
PlayStation VR cieszy się sporą popularnością.

Poznaliśmy najnowsze wyniki finansowe koncernu Sony. Dotyczą one pierwszego kwartału roku podatkowego 2017, czyli okresu od 1 kwietnia do końca czerwca. Jako całość firma zanotowała dobre rezultaty, generując przychody na poziomie 16,5 miliarda dolarów i zysk operacyjny ok. 1,4 miliarda dolarów. Nas tradycyjnie bardziej interesują rezultaty osiągnięte przez dział odpowiedzialny za gry i konsole.

Wyniki finansowe koncernu Sony / Źródło: raport finansowy.
Wyniki finansowe koncernu Sony / Źródło: raport finansowy.
Wyniki finansowe Sony za Q1 2017:
  • 16,5 miliarda dolarów przychodów;
  • 1,4 miliarda dolarów zysku operacyjnego;
  • w ostatnich miesiącach wysłano do sklepów 3,3 miliona egzemplarzy konsoli PlayStation 4 – łącznie do sprzedawców powędrowało 63,3 miliona egzemplarzy.

Game & Network Services zanotowało ponad 5% wzrost przychodów w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Główną zasługą takiego stanu rzeczy jest większa sprzedaż gier, także w ramach cyfrowej dystrybucji, oraz cieszące się wysoką popularnością gogle PlayStation VR. Z drugiej strony spadły zyski operacyjne, co związane jest z obniżką ceny konsoli oraz brakiem w ostatnich miesiącach tak dużych hitów first-party jak Uncharted 4: Kres Złodzieja, które w maju 2016 roku zawojowało listy sprzedaży. Poza tym swoje trzy grosze dołożył niekorzystny kurs jena.

Tak czy siak, dział radzi sobie bardzo dobrze. W okresie kwiecień-czerwiec wysłano do sklepów 3,3 miliona egzemplarzy konsoli PlayStation 4 (o 200 tysięcy mniej niż w tym samym okresie rok temu), co oznacza, że łącznie do sprzedawców powędrowało już 63,3 miliona egzemplarzy. Natomiast jeżeli chodzi o sprzedaż do klientów docelowych, mowa o 60,4 miliona egzemplarzy (stan na 11 czerwca).

Dział odpowiedzialny za gry i konsole radzi sobie bardzo dobrze, choć nie tak rewelacyjnie jak rok temu / Źródło: raport finansowy. - Sony znowu na plusie. Do sklepów wysłano już 63,3 miliona egzemplarzy PlayStation 4 - wiadomość - 2017-08-02
Dział odpowiedzialny za gry i konsole radzi sobie bardzo dobrze, choć nie tak rewelacyjnie jak rok temu / Źródło: raport finansowy.