Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 lutego 2013, 12:52

autor: moir

Sony obniży cenę PlayStation Vita w Japonii

W oficjalnym oświadczeniu, Hiroshi Kawano, jeden z przedstawicieli firmy Sony, zapowiedział zaplanowaną na 28 lutego obniżkę ceny PlayStation Vita na rynku japońskim. Koszt zakupu przenośnej konsoli będzie niższy o 20% bądź 33% - w zależności od wybranej wersji.

Być może obniżeniu ulegnie również europejska i amerykańska cena konsoli. - Sony obniży cenę PlayStation Vita w Japonii - wiadomość - 2013-02-18
Być może obniżeniu ulegnie również europejska i amerykańska cena konsoli.

PlayStation Vita obchodziło w ostatnim czasie swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji firma Sony zdecydowała się obniżyć ceny wielu znanych tytułów przeznaczonych na tę konsolę, m.in.: Escape Plan, Little Deviants, Everybody’s Golf, Rayman Origins i innych (pełna lista gier dostępna jest pod tym adresem). To jednak nie koniec niespodzianek związanych z przenośną wersją PlayStation – jeden z przedstawicieli japońskiego giganta, Hiroshi Kawano, zapowiedział nadchodzącą obniżkę ceny konsoli na jej macierzystym rynku.

Dotychczas, aby stać się szczęśliwym posiadaczem jednej z dwóch wersji PlayStation Vita (Wi-Fi bądź 3G), należało zapłacić kolejno 24980 (ok. 830 złotych) lub 29980 jenów (ok. 1000 złotych). Po obiecywanej obniżce ujednolicona cena wyniesie 19980 jenów (ok. 665 złotych), co oznacza blisko 20% spadek początkowego kosztu dla wersji Wi-Fi oraz 33% dla 3G. Nowe wartości zaczną obowiązywać od 28 lutego. Akcja obejmie jedynie Japonię, niewykluczone jednak, że w niedługim czasie doczekamy się podobnych promocji także w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Ostatnia aktualizacja: 2013-02-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.