Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2015, 11:35

autor: Meehow

Skywind – nowy zwiastun przedstawiający lokacje i potwory

W sieci pojawił się nowy zwiastun moda Skywind, będącego odświeżoną wersją The Elder Scrolls III: Morrowind na silniku Skyrima. Trailer przedstawia lokacje występujące w grze, a także potwory czyhające na postać gracza.

Skywind w skrócie:
  • Producent: TES Renewal Project
  • Gatunek: sandboksowe RPG
  • Platforma: PC
  • Data premiery: nieznana
  • Cena: darmowy mod
  • Wymagane gry: Morrowind z dodatkami oraz Skyrim

Skywind – fanowski projekt mający na celu odtworzenie The Elder Scrolls III: Morrowind na silniku przebojowego Skyrima – bezustannie podąża ku ukończeniu. W najnowszym, widocznym powyżej zwiastunie pod tytułem Rekindle, deweloperzy chwalą się pięknymi i różnorodnymi lokacjami, jakie przyjdzie zwiedzić fanom sandboksowych RPG, a także mniej lub bardziej krwiożerczymi monstrami, na jakie natkniemy się w podróży. Zainteresowani mogą także zajrzeć na kanał Skywinda w serwisie Twitch, aby przyjrzeć się procesom produkcyjnym od przysłowiowej kuchni. Skywind to jednak nie tylko praca odtwórcza, bowiem autorzy rzeczonego moda, grupa TES Renewal Project, dodają to i owo od siebie, między innymi dodatkowe kwestie mówione dla postaci w świecie przedstawionym. Jak wynika z wpisu na oficjalnym blogu, Skywind wzbogaca oryginalnego Morrowinda o ponad 9000 linijek ogólnych dialogów, tj. luźnych pogaduszek NPC na różne tematy, a przy udźwiękowieniu współpracuje ponad 100 osób użyczających głosu od 1 do 5 postaci każda.

Skywind nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Warto przy okazji zaznaczyć, że do poprawnego działania będzie on wymagał posiadania oryginalnych kopii Morrowinda (wraz z dodatkami Trójca i Przepowiednia) oraz Skyrima. Co ciekawe, w produkcji znajduje się też Skyblivion, siostrzany projekt odtwarzający The Elder Scrolls IV: Oblivion, natomiast w portfolio TES Renewal Project znajduje się już Morroblivion, mod imitujący Morrowinda na silniku wyżej wspomnianego Obliviona.