Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 kwietnia 2019, 08:36

Skywalker Odrodzenie polskim tytułem 9. epizodu Star Wars

Polski oddział firmy Disney poinformował, że w rodzimych kinach dziewiąty epizod sagi Star Wars wyświetlany będzie pod tytułem Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie.

Film obejrzymy w grudniu. - Skywalker Odrodzenie polskim tytułem 9. epizodu Star Wars - wiadomość - 2019-04-27
Film obejrzymy w grudniu.

Rodzimy oddział koncernu Disney ujawnił, że w naszym kraju film Star Wars: The Rise of Skywalker wyświetlany będzie pod tytułem Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie.

Przypomnijmy, że światowa premiera dziewiątego epizodu filmowej sagi odbędzie się 18 grudnia tego roku, a na polskie ekrany produkcja wejdzie dzień później. Tytuł zakończy kolejną trylogię, ale nie samą markę. Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm, potwierdziła niedawno, że jej wytwórnia planuje już przyszłość Gwiezdnych wojen na ponad 10 lat do przodu.

Obecnie trwają konsultacje z twórcami serialu Gra o tron oraz reżyserem Rianem Johnsonem na temat nowych gwiezdnych sag.

Marka rozwijana jest również w innych mediach. W tym roku zwłaszcza duże nadzieje wiążemy z Star Wars Jedi: Fallen Order, czyli pierwszą od wielu lat grą osadzoną w tym uniwersum, która opracowana została wyłącznie z myślą o trybie dla pojedynczego gracza. Dodatkowym powodem do optymizmu jest fakt, że za projektem stoi studio Respawn Entertainment, znane z wyśmienitej serii Titanfall.

Trwają również prace nad grą Vader Immortal: A Star Wars VR Series oraz dodatkiem Onslaught dla MMORPG Star Wars: The Old Republic. W planach jest również kolejna odsłona LEGO Star Wars, która przerobi na klocki wszystkie odsłony filmowej sagi.

W tym roku, dzięki startowi streamingowego serwisu Disney+, obejrzymy również serial telewizyjny Star Wars: The Mandalorian oraz siódmy sezon animowanej serii Gwiezdne wojny: Wojny klonów.

  1. Oficjalna strona Star Wars