Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2021, 13:00

autor: Przemysław Dygas

Najważniejszy mod do Skyrima już jest; w końcu możemy głaskać pieski

Skyrim właśnie wzbogacił się o najprawdopodobniej najważniejszy ze wszystkich dostępnych modów. Dzięki Pet The Dog – Animations możemy głaskać pieski.

W SKRÓCIE:
  • Mod Pet The Dog – Animations pozwala na głaskanie psów w Skyrimie.
  • Twórca pracuje już nad kolejną wersją, która pozwoli na okazanie miłości innym zwierzętom.

The Elder Scrolls 5: Skyrim to gra, która znana jest z bardzo rozbudowanej sceny moderskiej. W przeciągu 10 lat od premiery produkcji mieliśmy okazję między innymi zmienić smoki w lokomotywę Tomka lub strażników w kurczaki. Przez cały ten czas twórcom modów umykała jednak najważniejsza funkcja, która musiała w końcu pojawić się w grze. Na szczęście dzięki opublikowanym wczoraj Pet The Dog – Animations gracze nareszcie mogą głaskać psy, które napotkają podczas swoich wędrówek.

W opisie modyfikacji twórca zapewnia, że jego dzieło nie jest żartem. Jak sam wspomniał, to wyjątkowe, że po tylu latach od premiery nadal nie mogliśmy w Skyrimie okazać swojej miłości do czworonogów. Na szczęście teraz sytuacja ta uległa zmianie. Mod wprowadza do gry trzy różne animacje głaskania psów zależne od tego czy leżą, stoją, bądź siedzą. Aby je aktywować wystarczy podejść do spotkanego czworonoga bez broni i nacisnąć przycisk akcji, tak jak przy próbie rozpoczęcia dialogu.

Miłośnicy psów są więc już pewnie zadowoleni. Co jednak z fanami kotów, kurczaków lub strażników miejskich? Na szczęście twórca moda pracuje już nad jego kolejnymi wersjami, które pozwolą nam na przyjazne interakcje z wieloma innymi zwierzętami, obiektami oraz NPC. Być może nadejdzie więc czas, gdy będziemy w stanie pogłaskać każdą żywą istotę, jaka obecna jest w Skyrimie.