Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2021, 13:00

autor: "Ewelina Krzykała"

Keanu Reeves w roli Jina Sakai z Ghost of Tsushima; fanowski deepfake

Przywykliśmy do tego, że Keanu Reeves potrafi zaskoczyć. Tym razem odtwórca roli Johna Wicka pojawił się w 12-minutowym filmiku jako sam Jin Sakai z Ghost of Tsushima. Mistrzowski deepfake jednego z fanów pozytywnie zaskoczył w Prima Aprilis.

W SKRÓCIE:
  1. Keanu Reeves pojawia się w filmiku będącym sekwencją scen z Ghost of Tsushima. Autorem klipu jest jeden z fanów.
  2. Sony zapowiedziało, że Ghost of Tsushima ma trafić do kin. Ekranizację wyreżyseruje Chad Stahelski odpowiedzialny za Johna Wicka.
  3. Fani chcieliby zobaczyć Reevesa w roli Jina Sakai na dużym ekranie. Producenci najprawdopodobniej jednak obsadzą w niej aktora użyczającego wizerunku w grze, Daisuke Tsuji.

Keanu Reeves w Ghost of Tsushima? Z pewnością wielu fanów widziałoby aktora choćby w jednym z pobocznych wątków. Tymczasem w sieci pojawił się doskonały deepfake z aktorem wcielającym się w samego Jina Sakai. Filmik trwający nieco ponad 12 minut jest całkiem nieźle wykonany. Natomiast od momentu ogłoszenia przez Sony, że powstanie ekranizacja gry, wielu z nich spekuluje o udziale Reevesa w produkcji.

Spore poruszenie wywołał fakt, że ekranizacją Ghost of Tsushima zajmie się nie kto inny, a Chad Stahelski, który reżyserował Johna Wicka z Reeves’em w tytułowej roli. To dolało oliwy do ognia i na nowo wzburzyło falę domysłów. Fani zastanawiają się, czy wybór reżysera był przypadkowy, czy też rzeczywiście mogą liczyć na udział aktora w produkcji. Stahelski i Reeves stworzyli w końcu kawał dobrego kina akcji i znają swoje możliwości. Mówi się jednak o tym, że w postać Jina Sakai wcieli się najprawdopodobniej aktor użyczający swojego wizerunku w grze, czyli Daisuke Tsuji, który doskonale zna swojego bohatera i wyraził zainteresowanie powtórzeniem roli w filmowej ekranizacji.

Premiera filmu nie została jeszcze ogłoszona. Wiadomo natomiast, że przy produkcji swoje siły połączą Sony Pictures, PlayStation Productions, firma 87Eleven Entertainment oraz studio Sucker Punch jako producent wykonawczy. Keanu Reeves nie narzeka z kolei na brak propozycji filmowych. Na ekrany ma wejść chociażby ekranizacja jego komiksu BRZRKR, którą zrealizuje Netflix. Aktor pojawił się też w Cyberpunk 2077 w roli Johnny'ego Silverhanda, czym zyskał w oczach wielu graczy.

Filmik z Keanu Reevesem jako Jinem Sakai, jak zdradza sam twórca, powstał przy wykorzystaniu nowatorskiej technologii DeepFace do obróbki wideo, dzięki której można dowolnie podmieniać twarze osób. Inspiracją stał się film 47 Roninów. Sam klip prezentuje się naprawdę efektownie i – trzeba przyznać – Reeves pasuje tu jak ulał.

  1. Keanu Reeves w roli Johnny’ego Silverhanda w Cyberpunk 2077
  2. Gra Ghost of Tsushima od Sucker Punch – oficjalna strona