Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2017, 11:02

autor: Adrian Werner

Sinner – zapowiedziano chiński klon Dark Souls

Chińskie studio Darkstar Games zapowiedzialo RPG akcji zatytułowane Sinner. Z wypuszczonego zapisu rozgrywki wyłania się obraz gry będącej czystym klonem serii Dark Souls, poczynając od rozgrywki, aż po klimat i realia.

Sukces serii Dark Souls był tak duży, że pojawienie się naśladowców było nieuniknione. Większość z nich stara się jednak wyraźnie odróżnić od swojego źródła inspiracji. Wystarczy tu wspomnieć tegoroczne The Surge, które zaoferowało klimaty science fiction. Własną produkcję w tym stylu postanowili opracować również chińscy deweloperzy, ale wykazali się znacznie mniejszą powściągliwością w kopiowaniu pierwowzoru.

Mowa tu o grze RPG Sinner, zapowiedzianej kilka dni temu podczas targów ChinaJoy 2017 przez studio Darkstar Games. Teraz do sieci trafił zapis rozgrywki z dema udostępnionego na imprezie i podobieństwa do Dark Souls są oczywiste.

Sinner – zapowiedziano chiński klon Dark Souls - ilustracja #1

W Sinner wcielimy się w rycerza przemierzającego ruiny ponurej krainy fantasy. Rozgrywka skoncentruje się na zręcznościowej walce, którą cechować będzie bardzo wysoki poziom trudności. Ginąć będziemy często, a po każdej śmierci na ekranie wyświetli się duży czerwony komunikat „Zostałeś pokonany”, wyraźnie odwołujący się do analogicznego „You Died” w Dark Souls. Pojawią się nawet dobrze znane ogniska pełniące rolę miejsc odpoczynku. Nawet niektóre animacje wyglądają prawie identycznie jak w przebojowym japońskim cyklu.

Na razie nie wiadomo, czy gra ukaże się poza Chinami. Nie podano również planowanej daty premiery. Obecnie twórcy Sinner potwierdzili tylko wersję na PlayStation 4. Produkcja ujawniona została na konferencji firmy Sony podczas targów ChinaJoy, ale nie wie wiemy, czy to wszystko oznacza, że twórcy nie mają planów opracowania wersji na inne platformy sprzętowe.

  1. Darkstar Games – oficjalna strona studia