Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2021, 00:49

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Sifu - nowy wojownik kung fu zadebiutował podczas State of Play

Sifu to nowa propozycja od Sloclap, studia stojącego za grą Absolver. Pierwszy zwiastun obfituje w wiele pojedynków kung fu toczonych w różnokolorowych sceneriach. Premiera w tym roku na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Czwartkowe State of Play przygotowało nie lada niespodziankę dla fanów kung fu prezentowanego w artystycznej formie. Studio Sloclap, czyli firma założona przez byłych pracowników Ubisoftu, przedstawiło zwiastun swojej najnowszej produkcji o nazwie Sifu. Gra ma opowiadać historię tytułowej postaci, która ma tylko jeden cel – zemstę. Pomoże jej w tym z pomocą arsenału wielu śmiertelnych ciosów. Zwiastun pokazuje, że w grze, oprócz pięści, będzie można również używać broni białej.

Trailer zawiera w sobie parę mniej lub bardziej świadomych nawiązań do znanych filmów walki. Na przykład początkowa korytarzowa sekwencja przywodzi na myśl koreański klasyczny obraz Oldboy, a starcie w neonowym klubie przypomina drugą odsłonę serii John Wick. Dla studia będzie to kolejna, po Absolverze, produkcja skupiająca się przede wszystkim na wszechstylowej walce wręcz.

Premiera Sifu została zapowiedziana na rok 2021. Gra ukaże się na PlayStation 4, PlayStation 5 oraz na PC, jako tytuł ekskluzywny dla Epic Games Store.