Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2013, 17:22

autor: qjin

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues – 11 minut rozgrywki z duchowego następcy Ultimy

Studio Portalarium udostępniło materiał wideo z Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, gry sfinansowanej przez graczy na stronie internetowej Kickstater. Nagranie zostało opatrzone komentarzem Lorda Britisha, czyli właściwie Richarda Garriotta, twórcy serii Ultima.

W Internecie pojawiło się 11-minutowe nagranie prezentujące gameplay z Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, cRPG-a z dużym naciskiem na rozgrywkę sieciową, wzorowaną na Ultima Online. Materiał wideo pochodzi z trzymiesięcznego prototypu, który przygotowało studio Portalarium z Richardem Garriottem, twórcą serii Ultima, na czele. Warto więc mieć na uwadze, że to na razie wstępny rezultat kilkumiesięcznej pracy, a do wydania ostatecznej wersji gry jeszcze wiele się zmieni.

Produkcja Shroud of the Avatar została opłacona przez graczy i samego twórcę – Richarda Garriotta - Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues – 11 minut rozgrywki z duchowego następcy Ultimy - wiadomość - 2013-07-12
Produkcja Shroud of the Avatar została opłacona przez graczy i samego twórcę – Richarda Garriotta

Materiał mogliśmy obejrzeć wcześniej w bardzo niskiej jakości, bowiem gra była pokazywana na imprezie Rooster Teeth Expo. Tym razem na spokojnie Lord British, jak zwykło się nazywać Garriotta, pokazuje dwa różne ujęcia kamery (mapę z lotu ptaka i właściwą rozgrywkę w konwencji TPP) oraz działanie interfejsu, a także możemy przyjrzeć się animacjom postaci w trakcie wykonywania różnych czynności (walka z pająkami czy rąbanie drzewa). Zobaczyliśmy również sposób wytwarzania różnych surowców.

To jest jeden z oficjalnych artworków z nowej gry Lorda Britisha - Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues – 11 minut rozgrywki z duchowego następcy Ultimy - wiadomość - 2013-07-12
To jest jeden z oficjalnych artworków z nowej gry Lorda Britisha

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues określane jest duchowym następcą cyklu Ultima. Gra, którą sfinansowano poprzez platformę Kickstarter, ma łączyć najlepsze rozwiązania z pierwszych odsłon wspomnianej serii i oferować bogatą warstwę fabularną z elementami charakterystycznymi dla gatunku MMO w stylu Ultima Online. Gracze będą mieli możliwość decydowania o tym, czy chcą grać samotnie, czy ze znajomymi w trybie online. Udamy się do świata fantasy, w którym mamy mieć dużą swobodę i od nas zależy, czy wcielimy się w prawdziwego poszukiwacza przygód, czy zajmiemy się bardziej przyziemnymi sprawami. O tym, jak będą wyglądać poszczególne tryby rozgrywki, szerzej przeczytacie w naszym wcześniejszym newsie.

Premiera gry została zaplanowana na koniec przyszłego roku. Produkcja jest tworzona wyłącznie na komputery osobiste.