Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2013, 14:59

autor: Sting

Widmowy rycerz Abaddon w nowej aktualizacji DOTA 2

Niedawno zakończyły się betatesty DOTA 2 – propozycji Valve z gatunku MOBA, która ma konkurować z League of Legends. Amerykański deweloper postanowił uczcić tę okoliczność, wprowadzając do gry nowego bohatera: widmowego rycerza Abaddona.

Widmowy rycerz Abaddon w nowej aktualizacji DOTA 2 - ilustracja #1

DOTA 2, MOBA od Valve, której betatesty ostatnio się zakończyły, otrzymała kolejną aktualizację, w której zaprezentowano nowego bohatera – widmowego rycerza Abaddona. Stanowi on ciekawą propozycję dla wszystkich graczy, którzy lubią postacie wspomagające i charakteryzujące się szerokim spektrum możliwości.

Pierwsza zdolność Abaddona, Death Coil, pozwala na uleczenie sojusznika lub zadanie obrażeń wrogowi. Przy zasięgu 800 z pewnością przyda się ona do dobijania uciekających przeciwników, należy jednak uważać, ponieważ jej użycie nie tylko pozbawia Abaddona many, ale zadaje mu również prawdziwe obrażenia.

Aphotic Shield to druga, niezwykle ciekawa umiejtność widmowego rycerza. Pozwala na stworzenie tarczy, która nie dość, że ochroni dowolną sprzymierzoną jednostkę, zrani również wrogów. Kiedy tarcza otrzyma maksymalną liczbę obrażeń, wybuchnie, oddając je jako obrażenia obszarowe. Użycie Aphotic Shield pozwoli również na zniwelowanie części negatywnych buffów i stunów.

Nowy bohater w całej swojej okazałości. - Widmowy rycerz Abaddon w nowej aktualizacji DOTA 2 - wiadomość - 2013-07-12
Nowy bohater w całej swojej okazałości.

Curse of Avernus, trzecia ze zdolności jest umiejętnością pasywną, która oddziałuje inaczej na wrogów i sojuszników. Tym pierwszym obniża szybkość poruszania się przy każdym ataku Abaddona, tym drugi umożliwia zwiększenie prędkości ruchu, jeżeli zaatakują oni cel, na którym skupił się widmowy rycerz.

Borrowed Time, superumiejętność, sprawia, że Abaddon jest obecnie najtrudniejszym do zabicia bohaterem występującym w grze. Po aktywacji zdejmuje z niego wszystkie negatywne buffy, a wszelkie zadane mu obrażenia zamienia w leczenie ran. Jeżeli umiejętność ta nie jest w danej chwili odnawiania, uruchomi się automatycznie zawsze wtedy, gdy zdrowie Abaddona spadnie do krytycznego poziomu. Znajdując się pod wpływem Borrowed Time, widmowy rycerz unika wszystkich wystrzelonych w jego kierunku pocisków.

Wraz z nowym bohaterem, DOTA 2 otrzymała w aktualizacji całą listę poprawek, z którymi możecie zapoznać się tutaj. Najważniejsza jest jednak informacja, że od dzisiaj mogą w nią zagrać również osoby posiadające komputery z systemem MAC OS X i Linux.

Nie można zapomnieć również o letniej wyprzedaży w serwisie Steam. Wszyscy miłośnicy DOTA 2 będą mogli zakupić w czasie jej trwania Quirt’s Summer 2013 Bundle oraz inne zestawy. W trakcie zabawy będzie można pozyskać również Quirt’s Summer Crate, ale jej dokładna zawartość pozostaje w tym momencie nieznana.