Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2013, 14:00

autor: Draug

League of Legends – finał trzeciego sezonu ligowego odbędzie się 4 października

Poznaliśmy datę finału trzeciego sezonu ligowego w League of Legends. Odbędzie się on 4 października, a poprzedzi go ponad pół miesiąca światowych rozgrywek eliminacyjnych, rozpoczynających się 16 września.

Riot Games ogłosiło termin finału trzeciego sezonu ligowego gry League of Legends. Będzie miał on miejsce 4 października. W ciągu kolejnych tygodni rozpoczną się rozgrywki eliminacyjne wśród drużyn z poszczególnych regionów, a 16 września wyłonione w ten sposób zespoły pojadą do Los Angeles, by zacząć rozgrywać światowe eliminacje.

Finał trzeciego sezonu rozegra się 4 października. - League of Legends – finał trzeciego sezonu ligowego odbędzie się 4 października - wiadomość - 2013-07-12
Finał trzeciego sezonu rozegra się 4 października.
FINAŁ 3. SEZONU LEAGUE OF LEGENDS W SKRÓCIE:
  • Światowe eliminacje do finału rozpoczną się 16 września
  • Sam finał odbędzie się 4 października na hali Staples Center w Los Angeles
  • Zwycięska drużyna otrzyma 1 milion dolarów

Selekcja drużyn do finałów nastąpi najpierw w Azji Południowschodniej, począwszy od 17 sierpnia. Przypomnijmy, że pozostałe regiony, z których wytypowane będą najlepsze zespoły, to Chiny, Korea, Ameryka Północna i Europa. Z każdego z nich do Los Angeles pojedzie określona liczba ekip. Ich łączna ilość wynosi bazowo 12 (o dwie więcej niż w poprzednim sezonie), lecz przewidziano dodatkowe miejsca dla zwycięzców zakończonego niedawno turnieju All-Star 2013 (w którym triumf odniosła drużyna koreańska, zwiększając limit ekip z tego regionu do trzech) oraz zawodów International Wildcard, które odbędą się na sierpniowych targach Gamescom w Niemczech.

Półfinał trzeciego sezonu zostanie rozegrany w Galen Center należącym do Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Finał z kolei będzie miał miejsce na hali Staples Center, która na co dzień gości profesjonalne drużyny koszykarskie czy hokejowe i mieści około 10 tysięcy widzów. Według Riot Games dzięki temu podniesiony zostaje prestiż e-sportu. O rosnącej podniosłości wydarzeń e-sportowych może świadczyć również nagroda dla drużyny, która zwycięży w finale – oprócz Pucharu Przywoływacza otrzyma ona okrągły milion dolarów. Jednocześnie łączna pula nagród całego trzeciego sezonu League of Legends wzrosła do ponad 8 milionów – to o 3 miliony więcej niż w ubiegłym sezonie.

Tak wyglądał finał drugiego sezonu. - League of Legends – finał trzeciego sezonu ligowego odbędzie się 4 października - wiadomość - 2013-07-12
Tak wyglądał finał drugiego sezonu.

Kto chciałby zobaczyć październikowy finał na żywo w Los Angeles, niech regularnie odwiedza e-sportową stronę League of Legends, gdzie wkrótce rozpocznie się sprzedaż wejściówek do Staples Center. Reszta będzie mogła oglądać rozgrywki na żywo przez Internet, również za pośrednictwem powyższej strony. Natomiast osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o trzecim sezonie, zapraszamy do naszego artykułu, w którym Sathorn przybliża organizację rozgrywek i najciekawsze drużyny biorące w nich udział: