Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2013, 11:02

autor: Hed

League of Legends - znamy wyniki weekendowego turnieju All-Star 2013

Drużyna najlepszych graczy League of Legends z Korei Południowej pokonała zespół chiński w finale imprezy All-Star 2013. Europejczycy odpadli w rundzie drugiej, ale odnieśli mały sukces w pobocznej konkurencji.

Koreańczycy wygrali turniej All-Star 2013 w League of Legends. - League of Legends - znamy wyniki weekendowego turnieju All-Star 2013 - wiadomość - 2013-05-27
Koreańczycy wygrali turniej All-Star 2013 w League of Legends.

Koreańczycy zwyciężyli w części głównej turnieju League of Legends All-Star 2013, który odbył się w weekend w Szanghaju. W finale grupa najlepszych graczy z tego kraju pokonała drużynę z Chin. Reprezentacja Europy uległa w rundzie drugiej zespołowi z Ameryki Północnej. Amerykanie odpadli za sprawą zawodników koreańskich. Wszystkie mecze z tego specjalnego wydarzenia, w którym udział wzięli najlepsi gracze ze świata, są dostępne online.

All-Star 2013 to dość specyficzne wydarzenie, podczas którego w szranki stają drużyny złożone z najlepszych graczy z danego regionu, a nie typowe zespoły esportowe. Prawdopodobnie to było przyczyną porażki ekipy europejskiej. W sieci krążą informacje, że grupa ze Starego Kontynentu nie miała zbyt wielu okazji, aby potrenować, więc w efekcie nie była zgrana. Tego nie można powiedzieć o ekipach azjatyckich, jak zwykle reprezentujących wysoką formę.

Źródło obrazków: oficjalna strona All-Star 2013. - League of Legends - znamy wyniki weekendowego turnieju All-Star 2013 - wiadomość - 2013-05-27
Źródło obrazków: oficjalna strona All-Star 2013.

W ramach All-Star 2013 zorganizowano także wyzwania poświęcone poszczególnym rolom drużynowym, jakie wypełniają gracze League of Legends. W tych kategoriach także dominowali gracze azjatyccy, głównie Koreańczycy, którzy wygrali dwa spośród czterech finałów. Europejczycy odnieśli za to triumf w kategorii „top lane champion”, w finale pokonując właśnie drużynę koreańską. Wyniki szczegóły meczów znajdziecie na oficjalnym blogu śledzącym całe wydarzenie.

League of Legends to darmowa gra sieciowa, która stała się popularną dyscypliną esportową. Taki status pomogła osiągnąć dobrze skrojona rozgrywka, opowiadająca o straciach zróżnicowanych herosów, wspomaganych przez automatycznej jednostki. Nie bez znaczenia jest też to, że popularny LoL jest dostępny bezpłatnie z drobnymi ograniczeniami, czyli przede wszystkim brakiem dostępu do wszystkich herosów. Zainteresowanych odsyłamy na stronę główną produkcji.

  1. Strona oficjalna All-Star 2013
  2. Strona oficjalna League of Legends