Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 22 lipca 2020, 14:57

autor: Froozyy

Shreddin nareszcie ze zwycięstwem - wyniki Bitwy Legend Friendly Fire

W miniony weekend poznaliśmy zwycięzcę Bitwy Legend Friendly Fire w grze Teamfight Tactics. Okazał się nim Shreddin, z którym odbyliśmy krótką rozmowę.

W ostatnią niedzielę odbył się Wielki Finał Bitwy Legend Friendly Fire w grze Teamfight Tactics, którą zorganizowaliśmy we współpracy z firmą Riot Games. Po niezwykle wyrównanej walce (zaledwie pięć punktów różnicy między pierwszym a drugim miejscem) po zwycięstwo sięgnął Shreddin. Szczegółowe wyniki zmagań znajdziecie na grafice poniżej, a zapis transmisji z finału pod tym adresem. Przygotowaliśmy dla Was także krótką rozmowę ze zwycięzcą – Szymonem „Shreddinem” Jakubowskim – którą przeczytacie w dalszej części tej wiadomości.

Shreddin jest graczem, którego fani polskiej sceny TFT na pewno doskonale kojarzą, mimo że nie jest zbyt aktywny w mediach społecznościowych. Jego grę mogliśmy obserwować m.in. podczas dwóch edycji Wedel Up! (gdzie dwukrotnie zajął trzecie miejsce), turnieju zorganizowanego przez Illuminar Gaming czy też wczorajszych zmaganiach w ramach Giant Slayer European Cup. W końcu udało mu się zwyciężyć w turnieju organizowanym przez naszą ekipę Friendly Fire, czego serdecznie mu pogratulowaliśmy i przy okazji zapytaliśmy o jego odczucia dotyczące ogólnego poziomu Bitwy Legend oraz niezwykle wyrównanego finału.

Dziękuję! Finał rzeczywiście był na wyrównanym poziomie, myślę, że każdy z zawodników postawił poprzeczkę wysoko. Nie mogę powiedzieć, że było ciężej niż podczas Wedla, wydaje mi się, że po prostu lepiej się przygotowałem i czułem się pewniej. Możliwe, że to kwestia patcha, gdzie ilość mocnych kompozycji była ograniczona, za to było wiele sposobów, by je skompletować.

Szymon pokazuje się z dobrej strony nie tylko na oficjalnym ladderze TFT (czyli trybie rankingowym), ale również właśnie na wielu turniejach, na których regularnie notuje wysokie miejsca. Wielu czołowym polskim graczom zdarza się zaliczyć jakąś wpadkę (często po prostu ze względu na specyfikację samej gry), ale Shreddina ciężko obecnie w ogóle o to posądzać. Zapytaliśmy go więc, czy domyśla się, czemu regularnie radzi sobie tak dobrze.

Myślę, że każdy z graczy ma inne podejście do gry, ja zazwyczaj staram się grać wokół tego, co daje gra, dlatego może lepiej wykorzystałem dane szanse. Niestety w TFT meta zmienia się często, z powodu patchów wrzucanych co dwa tygodnie, dlatego żeby grać na wysokim poziomie trzeba poświęcić dużo czasu nie tylko na grę, ale i analizę innych graczy. Dzięki temu oraz całkiem elastycznemu playstyle'owi (staram się nie force'ować schematycznych kompozycji) udaje mi się utrzymać poziom.

Shreddin nareszcie ze zwycięstwem - wyniki Bitwy Legend Friendly Fire - ilustracja #2
Znamy zwycięzcę Bitwy Legend Friendly Fire!

Warto również zaznaczyć, że Shreddinowi udało się dostać do kwalifikacji do mistrzostw świata TFT (nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale na podstawie punktów można śmiało powiedzieć, że awans jest już pewny). Szymon przyznał, że z racji tego, iż do finałowego etapu kwalifikacji przejdzie tylko garstka, nie zakłada, że uda mu się to osiągnąć, ale zamierza intensywnie przygotować się i grać na 110% swoich możliwości. Poproszony o wskazanie polskiego gracza, który ma największe szanse na zakwalifikowanie się na mistrzostwa świata, wskazał Vicera, ale według niego poza nim szansę ma również Kezman. Shreddin żałuje, że w tym przypadku nie mógł wskazać swojego wieloletniego przyjaciela – Tuttka – który do etapu kwalifikacji się niestety nie dostał.

Dziękujemy Szymonowi „Shreddinowi” Jakubowskiemu za tę krótką rozmowę i przy okazji zapraszamy Was do obserwowania jego kanału na platformie Twitch, gdzie w najbliższym czasie będziecie mogli częściej oglądać jego zmagania w TFT.

Śledźcie nasze profile społecznościowe na Twitterze oraz Facebooku, aby być na bieżąco z wynikami naszych rozgrywek oraz kolejnymi planowanymi turniejami.

Nagrody w Bitwie Legend Friendly Fire

Finaliści Bitwy Legend Friendly Fire otrzymają nagrody pieniężne. Dodatkowo laureaci zostaną nagrodzeni zestawami sprzętowymi od SPC Gear, składającymi się m.in. z gamingowego fotela, myszy oraz klawiatury.

Nagrody za poszczególne miejsca w Bitwie Legend Friendly Fire prezentują się następująco: