Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2020, 15:39

Projekt Oxygen to nowa polska gra na PS5 i Xbox Series X

Nowe polskie studio Far From Home zapowiedziało dzisiaj swoją debiutancką produkcję o roboczej nazwie Project Oxygen. Gracze wcielą się w niej w naukowca przemierzającego zniszczoną Ziemię na pokładzie własnoręcznie zbudowanego sterowca.

Projekt Oxygen to nowa polska gra na PS5 i Xbox Series X - ilustracja #1
Nowe polskie studio oficjalnie zapowiedziało swoją debiutancką produkcję.

Dzisiaj oficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowe wrocławskie studio Far From Home wyda swoją debiutancką produkcję, która na razie funkcjonuje pod roboczą nazwą Project Oxygen, na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Data premiery tytułu nie jest jeszcze znana, ale poznaliśmy nieco szczegółów na temat gry.

W Project Oxygen gracz ma wcielić się w naukowca, który na pokładzie ręcznie zbudowanego sterowca przemierzać będzie zniszczoną Ziemię w celu odnalezienia nowych form życia. Filarami rozgrywki mają być regularne wypady na powierzchnię planety w poszukiwaniu materiałów czy też narzędzi, a także prowadzenie eksperymentów, które mają pomóc w odkrywaniu nowego świata. Sercem zabawy będzie sterowiec, służący bohaterowi jako baza wypadowa i bezpieczna przystań. Gra powstaje na silniku Unreal Engine i w przyszłości zostanie rozszerzona o tryb kooperacyjny. Deweloperzy obecnie celują w segment AA+, co ma pozwolić obniżyć koszty stworzenia produkcji.

Prace nad Project Oxygen trwają już od ponad pół roku i podobno pierwsze zamknięte testy gry spotkały się z ciepłym przyjęciem. Studio Far From Home obecnie przechodzi w tryb produkcyjny, a kolejnych informacji o zapowiedzianej właśnie grze możemy spodziewać się już wkrótce.