Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release NVIDIA Press Release 18 listopada 2015, 11:40

SHIELD - idealny tablet dla graczy powraca

Tablet SHIELD K1 dostępny już od dziś w cenie 849 złotych.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

W odpowiedzi na prośby fanów, firma NVIDIA ponownie wprowadza na rynek idealny tablet dla graczy, w odświeżonej wersji i kapitalnej nowej cenie – 849 złotych. Idealny prezent świąteczny.

NVIDIA SHIELD K1 to wydajny tablet z systemem Android, który w połączeniu z kontrolerem SHIELD i usługą strumieniowania gier NVIDIA GeForce NOW zmienia się w niesamowitą maszynę do gier.

Tablet SHIELD K1 wyposażono w 8-calowy wyświetlacz Full HD 1080p oraz dwa umieszczone z przodu głośniki. Slot na kartę microSD umożliwia rozszerzenie pamięci na dane do 128 GB. Dołączając do tego opcjonalne etui, które służy również jako podstawka oraz zaawansowany kontroler SHIELD, otrzymujemy doskonały tablet dla graczy.

Niezrównana wydajność

Tablet SHIELD K1 jest napędzany przez procesor NVIDIA Tegra K1, wyposażony w 192-rdzeniową jednostkę GPU opartą na architekturze NVIDIA Kepler i czterordzeniową jednostkę CPU taktowaną zegarem o częstotliwości 2,2 GHz. Tablet zdecydowanie góruje wydajnością nad innymi urządzeniami tej klasy, nawet tymi dwukrotnie droższymi.

Więcej sposobów na zabawę

SHIELD K1 obsługuje najlepsze gry z najlepszą grafiką. To między innymi szeroki wybór gier Android – od gier familijnych i tytułów twórców niezależnych, po najbardziej zaawansowane gry oferujące rozbudowaną rozgrywkę i wartką akcję w trybie wieloosobowym.

Mamy przyjemność ogłosić, że do grona gier korzystających pełną parą z wydajności i funkcjonalności oferowanych przez tablet SHIELD K1, a mianowicie takich tytułów jak Hearthstone: Heroes of Warcraft, Octodad: Dadliest Catch czy Vainglory dołączają Need for Speed No Limits oraz polska produkcja Real Boxing 2.

Gracze mogą również skorzystać z usługi strumieniowania gier GeForce NOW. Łącząc się z superkomputerami firmy NVIDIA, każdy gracz może cieszyć się możliwością nielimitowanego strumieniowania ponad 60 popularnych gier PC lub kupić najnowsze gry PC w sklepie online (jednocześnie otrzymując kod Steam do wykorzystania na tradycyjnym PC) i natychmiast uruchomić je na tablecie SHIELD bez potrzeby ich instalowania. Usługa GeForce NOW jest dostępna za darmo przez pierwsze 3 miesiące użytkowania, a po okresie próbnym koszt abonamentu wynosi 9,99 € miesięcznie. Subskrypcję można anulować w dowolnym czasie trwania okresu próbnego i nie zostaną naliczone żadne opłaty

Zabawa na tablecie SHIELD jest możliwa w dowolnym miejscu, a dzięki trybowi konsoli można cieszyć się ulubionymi grami na dużym ekranie telewizora.

Bądź na bieżąco

Korzystając z tabletu SHIELD K1 masz pewność, że posiadasz najnowsze i najlepsze oprogramowanie, otrzymując aktualizacje OTA bezpośrednio od firmy NVIDIA.

Planujemy jeszcze przed świętami aktualizację systemu operacyjnego do wersji Android 6.0 Marshmallow, dzięki czemu SHIELD K1 będzie jednym z pierwszych tabletów wyposażonych w najnowszy system operacyjny Google.

Cena i dostępność

Tablet SHIELD K1 jest dostępny od dziś w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz na terenie wybranych krajów Europy. W Polsce można go kupić w sieciach Komputronik i X-KOM. Tablet z 16GB pamięci masowej (rozszerzalnej o 128GB za pomocą kart microSD) i łącznością Wi-Fi jest wyceniony na 849 złotych. Opcjonalne akcesoria obejmują kontroler SHIELD (249 zł), etui (129 zł), rysik DirectStylus 2 (79 zł) oraz ładowarkę z wtyczkami działającymi na całym świecie (99 zł).