Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2016, 14:20

autor: AM

Sherlock Holmes: The Devil's Daughter opóźniony

Studio Frogwares opublikowało dziś nowy zwiastun Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, na którym pojawia się zmieniona data premiery gry. Gracze mieli poznać kolejne przygody słynnego detektywa 27 maja, ale twórcom nie udało się dotrzymać tego terminu. Opóźnienie jest jednak nieznaczne i gra ukaże się na rynku 10 czerwca 2016 roku.

Nowa odsłona cyklu gier przygodowych z Sherlockiem Holmesem w roli głównej zbliża się wielkimi krokami. Niestety autorzy Sherlock Holmes: The Devil's Daughter postanowili ją nieco oddalić, przekładając premierę z 27 maja na 10 czerwca tego roku. Wydłużony czas czekania może wynagrodzić fanom świeży zwiastun produkcji, zawierający fragmenty gameplayu.

Trailer złożony jest z bardzo dynamicznych scen, które przywodzą na myśl raczej grę akcji niż produkcję z gatunku przygodówek. Cykl studia Frogwares przeszedł spore zmiany wraz z ostatnią częścią zatytułowaną Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara. Zmieniono silnik gry na Unreal Engine 3, odmłodzono głównego bohatera i unowocześniono mechanizmy rozgrywki, dzięki czemu gra stała się bardziej dynamiczna i efektowna. Wygląda na to, że w Sherlock Holmes: The Devil's Daughter autorzy kontynuują takie podejście, wzorując się na sukcesie współczesnych kinowych i telewizyjnych adaptacji przygód brytyjskiego detektywa (szczególnie na filmach z Robert Downey’em Jr. w roli głównej).

Kryzys wieku średniego? W dziewiątej odsłonie cyklu Sherlock wyraźnie się odmładza. - Sherlock Holmes: The Devil's Daughter z nowym zwiastunem i opóźnieniem premiery - wiadomość - 2016-04-14
Kryzys wieku średniego? W dziewiątej odsłonie cyklu Sherlock wyraźnie się odmładza.

W Sherlock Holmes: The Devil's Daughter gracze będą mieli do rozwiązania pięć odrębnych śledztw osadzonych w wiktoriańskim Londynie. Sprawy rozwiązywane przez Sherlocka będą powiązane z jego rodziną, co spowoduje, że legendarny detektyw po raz pierwszy będzie miał problemy z kontrolowaniem gwałtownych emocji takich jak gniew czy żądza zemsty. Ponadto fabuła ma być nieliniowa i kształtować się w zależności od wyborów gracza. Rozgrywka będzie opierać się na zagadkach, których rozwiązanie ułatwią detektywistyczne zdolności głównego bohatera, ale pojawią się również sekwencje akcji wymagające odpowiedniego refleksu i zręczności.

W grze pojawi się możliwość swobodnego poruszania po ulicach Londynu. - Sherlock Holmes: The Devil's Daughter z nowym zwiastunem i opóźnieniem premiery - wiadomość - 2016-04-14
W grze pojawi się możliwość swobodnego poruszania po ulicach Londynu.

Sherlock Holmes: The Devil's Daughter pojawi się na PC, PS4 oraz Xboksie One.