Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2016, 13:14

autor: Góral

Shadwen od studia Frozenbyte ukaże się w cenie 14,55 dolarów

Zakończyła się akcja promocyjna gry Shadwen od studia Frozenbyte. Niedawno deweloperzy opublikowali demo, a zadaniem graczy była po prostu zabawa nadchodzącą produkcją. W ten sposób zbierano do łącznej puli punkty, co zaowocowało obniżeniem ceny tytułu z 35 na 14,55 dolarów.

Shadwen to skradanka, ale nie oznacza to, że zawsze musimy pozostawać w cieniu. - Shadwen od studia Frozenbyte ukaże się w cenie 14,55 dolarów - wiadomość - 2016-03-01
Shadwen to skradanka, ale nie oznacza to, że zawsze musimy pozostawać w cieniu.

W grudniu 2015 roku studio Frozenbyte zapowiedziało swój kolejny projekt – skradankę Shadwen. Kilka dni temu deweloper udostępnił wersję demonstracyjną na komputerach osobistych, z którą związana była ciekawa akcja promocyjna. Otóż poczynania graczy w demie były zliczane do ogólnego wyniku punktowego, który wpłynął na ostateczną cenę produkcji. Początkowo wynosiła ona 35 dolarów, ale dzięki staraniom fanów i 3,5 miliona zdobytych punktów (liczono je na podstawie wielu elementów – od liczby zabójstw strażników, przez zaliczenie dema bez uśmiercania kogokolwiek, po brak wykrycia) udało się ją obniżyć do 14,55 dolarów (około 58 zł). Tyle też przyjdzie nam zapłacić za tytuł, gdy ukaże się on wiosną bieżącego roku (wersja PC – w późniejszym czasie projekt pojawi się także na konsolach).

Przy okazji rzeczonej akcji, deweloper pozyskał sporo ważnych wskazówek, dzięki czemu finalna wersja Shadwen będzie po prostu lepsza, a przynajmniej tak twierdzi Lauri Hyvärinen – szef zespołu Frozenbyte.

Shadwen w skrócie:
  • Skradanka od studia Frozenbyte, znanego m.in. z serii Trine
  • Podczas rozgrywki czas płynie wtedy, gdy poruszamy główną bohaterką
  • Tytuł ukaże się wiosną bieżącego roku na PC-tach, a w późniejszym czasie na konsolach

Shadwen to skradanka, w której wcielamy się w tytułową bohaterkę. Zabójczyni dostaje zlecenie wyeliminowania króla, jednak zadanie nie będzie łatwe. Nie chodzi tylko o fakt, że władca jest dobrze chroniony, ale także o to, że podczas przygody towarzyszy ma nam sierota o imieniu Lily.

Rozgrywka z pozoru przypomina innych przedstawicieli gatunku, jednak w odróżnieniu od nich, podczas zabawy w Shadwen czas płynie tylko wtedy, gdy główna bohaterka się porusza. Dodatkowo gracze mogą także cofać się trochę do przeszłości.

Jeżeli nie zrobiliście tego wcześniej, to w każdej chwili możecie sprawdzić demo produkcji. Znajdziecie je na karcie tytułu w sklepie Steam.