Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2015, 10:22

autor: Góral

Shadowrun: Hong Kong - zebrano milion dolarów na produkcję

Twórcom ze studia Harebrained Schemes udało się zebrać ponad milion dolarów na produkcję Shadowrun: Hong Kong. Dzięki temu tytuł kilka miesięcy po premierze otrzyma dodatkową mini kampanię, zapewniającą około pięć godzin zabawy.

Dwa dni temu donosiliśmy, że zbiórka pieniędzy na Shadowrun: Hong Kong od studia Harebrained Schemes w serwisie Kickstarter powoli zbliża się do magicznego progu miliona dolarów. Udało się go przekroczyć na dwie doby przed zakończeniem akcji, dzięki czemu tytuł wzbogaci się o dodatkową mini kampanię, która rozgrywać ma się po zakończeniu historii opowiedzianej w podstawowej wersji produkcji. Rozszerzenie, zapewniające około pięć godzin zabawy, zadebiutuje pod koniec bieżącego roku („podstawka” ukaże się w sierpniu) i udostępniane będzie za darmo osobom, które wpłaciły podczas trwającej jeszcze zbiórki przynajmniej 15 dolarów. Kickstarter Shadowrun: Hong Kong dobiegnie końca jutro o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Shadowrun: Hong Kong zadebiutuje w sierpniu bieżącego roku. - Shadowrun: Hong Kong - zebrano milion dolarów na produkcję - wiadomość - 2015-02-16
Shadowrun: Hong Kong zadebiutuje w sierpniu bieżącego roku.

Przypominam, że Shadowrun Returns, poprzednia odsłona serii, również została sfinansowana na Kickstarterze. Twórcom udało się zebrać w 2012 roku niemal 2 mln dolarów, czyli sporo więcej, niż na Hong Kong. Mimo wszystko tytuł i tak zaliczył wielki sukces, gdyż deweloperzy prosili fanów tylko o 100 tys. dolarów. Premiera produkcji odbędzie się najprawdopodobniej w sierpniu bieżącego roku.

Shadowrun: Hong Kong to gra z gatunku cRPG tworzona przez zespół Harebrained Schemes. Akcja produkcji rozegra się w tytułowym Hongkongu, w roku 2056 roku. Gracze pokierują grupą shadowrunnerów, którzy muszą powstrzymać mroczną siłę będącą w centrum realizowanej od trzech dekad konspiracji. W odróżnieniu od Shadowrun Returns, tytuł ukazać ma się tylko na PC-tach i nie doczeka się mobilnej wersji.