Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2015, 15:55

autor: Draug

Shadowrun: Hong Kong bliski zebrania miliona USD na Kickstarterze

Do zakończenia kickstarterowej zbiórki pieniędzy na grę Shadowrun: Hong Kong zostały trzy dni i wszystko wskazuje na to, że studio Harebrained Schemes zdoła zamknąć akcję z okazałym wynikiem ponad miliona dolarów. Jeśli tak się stanie, gra pod koniec roku zostanie wzbogacona o dodatkową przygodę, zatytułowaną Shadows of Hong Kong Mini-Campaign.

Ostatni weekend zbiórki pieniędzy na Shadowrun: Hong Kong. Oj, się będzie działo? - Shadowrun: Hong Kong bliski zdobycia miliona dolarów na Kickstarterze - wiadomość - 2015-02-14
Ostatni weekend zbiórki pieniędzy na Shadowrun: Hong Kong. Oj, się będzie działo?

Warto dodać na marginesie, że zbiórka pieniędzy na Shadowrun: Hong Kong może też pochwalić się spektakularnym otwarciem. Twórcy poprosili raptem o 100 tysięcy dolarów – i zebrali tę kwotę w niecałe dwie godziny.

Studio Harebrained Schemes może poszczycić się jedną z najpopularniejszych akcji crowdfundingowych ostatnich miesięcy. Na tę chwilę licznik na kickstarterowej stronie zbiórki na grę Shadowrun: Hong Kong pokazuje 25 tysięcy darczyńców i 972 tysiące dolarów, a do końca finansowania zostały jeszcze trzy dni. Wszystko wskazuje więc na to, że przed końcem przedsięwzięcia tytułowi stuknie magiczny milion. Co prawda, nie będzie to kwota imponująca w porównaniu z poprzednim dziełem Harebrained Schemes (Shadowrun Returns w 2012 roku wywalczyło na Kickstarterze niecałe dwa miliony dolarów), nie wspominając już o osiągnięciach innych klasycznych cRPG-ów, jak Pillars of Eternity czy Torment: Tides of Numenara, ale i tak możemy mówić o niebagatelnym sukcesie.

Kto z Was zarezerwował już sobie bilet do Hong Kongu na sierpień? - Shadowrun: Hong Kong bliski zdobycia miliona dolarów na Kickstarterze - wiadomość - 2015-02-14
Kto z Was zarezerwował już sobie bilet do Hong Kongu na sierpień?

Warto pamiętać, że zebranie miliona dolarów na Shadowrun: Hong Kong to nie tylko sprawa prestiżu, ale również konkretny profit dla graczy w postaci dodatkowej zawartości. Zgromadziwszy taką kwotę, Harebrained Schemes przygotuje do gry dodatkową przygodę na 4-5 godzin zabawy, zatytułowaną Shadows of Hong Kong Mini-Campaign. Będzie to projekt wypuszczony odrębnie od „podstawki”, mający trafić w ręce graczy przed końcem 2015 roku. Akcja minikampanii będzie toczyć się po zakończeniu fabuły Shadowrun: Hong Kong, zatem możliwe stanie się zaimportowanie do niej postaci z oryginalnej wersji gry. Dodatek zostanie udostępniony za darmo każdemu, kto wesprze zbiórkę pieniędzy kwotą w wysokości przynajmniej 15 dolarów (ok. 57 zł). Za takie pieniądze dostaniecie również samą „podstawkę” i ścieżkę dźwiękową z niej w formie cyfrowej, a także ekskluzywne tapety na pulpity komputerów i urządzeń mobilnych.

Na koniec przypomnijmy, że Shadowrun: Hong Kong powstaje wyłącznie z myślą o pecetach (w odróżnieniu od poprzedniczki, która trafiła również na urządzenia mobilne), a jego premiera ma nastąpić w sierpniu 2015 roku.