Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2015, 15:04

autor: Arantasar

Dragon Age: Inkwizycja – duże poprawki w piątym patchu

Firma BioWare zapowiedziała rozpoczęcie prac nad piątym uaktualnieniem do gry Dragon Age: Inkwizycja. Będzie to największa jak dotąd poprawka ostatniej odsłony cyklu. Patch wprowadzi usprawnienia w systemie gry, sklep Czarne Emporium, skrzynię na ekwipunek drużyny oraz poprawki graficzne. Z uwagi na rozmiar aktualizacji w najbliższym czasie wybrani gracze PC będą mogli testować wersję beta.

Firma BioWare pracuje nad kolejną poprawką do gry Dragon Age: Inkwizycja. - Dragon Age: Inkwizycja – piąty patch będzie największą jak dotąd poprawką - wiadomość - 2015-02-14
Firma BioWare pracuje nad kolejną poprawką do gry Dragon Age: Inkwizycja.

W piątek firma BioWare ogłosiła rozpoczęcie prac nad kolejną poprawką do gry Dragon Age: Inkwizycja. Będzie to największe jak dotąd uaktualnienie i w celu usprawnienia prac deweloperzy zdecydowali się na udostępnienie do testów wersji beta. Wypróbować nowe rozwiązania będą mogli wyłącznie gracze PC. Osoby zainteresowane powinny móc rejestrować się w najbliższym czasie za pomocą aplikacji Dragon Age Keep, jednak twórcy zaznaczają, że nie każdy chętny zostanie dopuszczony do testów.

Czarne Emporium - Dragon Age: Inkwizycja – piąty patch będzie największą jak dotąd poprawką - wiadomość - 2015-02-14
Czarne Emporium

Pełna lista zmian zostanie ujawniona w momencie rozpoczęcia testów, jednak twórcy wymienili już kilka najważniejszych poprawek. W grze pojawi się podziemny sklep Czarne Emporium, znany z poprzedniej odsłony, prowadzony przez tajemniczą nieśmiertelną istotę. Zaopatrzymy się w nim w nowe uzbrojenie, akcesoria, materiały i schematy. Będzie można też zmienić wygląd i głos postaci przy użyciu Lustra Transformacji.

Lustro Transformacji - Dragon Age: Inkwizycja – piąty patch będzie największą jak dotąd poprawką - wiadomość - 2015-02-14
Lustro Transformacji

Zmian w aparycji bohatera dokonamy także przy pomocy narzędzia kałamarza. Dzięki jego zastosowaniu przefarbujemy swoje uzbrojenie na dowolnie wybrany kolor, o ile tylko w naszym ekwipunku znajdą się odpowiednie materiały. W Podniebnej Twierdzy znajdziemy też specjalną skrzynię, w której cała drużyna będzie mogła przechowywać swoje przedmioty.

Ekran kałamarza - Dragon Age: Inkwizycja – piąty patch będzie największą jak dotąd poprawką - wiadomość - 2015-02-14
Ekran kałamarza

Uaktualnienie wprowadzi również usprawnienia graficzne i poprawki w mechanice gry. W opcjach będziemy mogli ustawić wielkość napisów oraz jakość cieniowana pikseli. W trybie dla pojedynczego gracza pojawi się opcja automatycznego ataku. Nie podano daty premiery aktualizacji, jednak przedstawiciele studia BioWare podkreślają, że chociaż przyjęta polityka wydawania poprawek wymusiła na nich szybsze tworzenie łatek, to z uwagi na proces certyfikacji nawet ukończone patche muszą czekać tygodniami na swoją publikację.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia część cyklu cRPG, zapoczątkowanego w 2009 roku grą Dragon Age: Początek. Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie Thedas, a głównym motywem fabuły jest inwazja demonów. Gracz staje na czele Inkwizycji z zadaniem powstrzymania bestii z Pustki oraz odkrycia, kto stoi za ich sprowadzeniem do świata śmiertelników. Rozgrywka opiera się na klasycznych rozwiązaniach cRPG z naciskiem na eksplorowanie lokacji, taktyczną walkę, tworzenie i rozwój drużyny, a także podejmowanie wyborów moralnych wpływających na dalszy bieg fabuły. Ostatnia (trzecia) poprawka do gry ukazała się 19 stycznia, ale z uwagi na niejednoczesne wydawanie uaktualnień między różnymi platformami, zdecydowano się ujednolicić numerację.