Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 grudnia 2019, 16:09

autor: Froozyy

Serial Władca Pierścieni - obsadzono rolę Galadrieli

Nadchodzący serial Amazona oparty na dziełach J.R.R. Tolkiena wciąż owiany jest wieloma tajemnicami. Nadal nie znamy dokładnej daty premiery czy też głównych bohaterów produkcji. Dzięki najnowszym informacjom wiemy jednak, że w serialu pojawi się postać młodej Galadrieli oraz kto wcieli się w jej rolę.

Morfydd Clark zagra Galadrielę w serialu Władca Pierścieni od Amazona. - Serial Władca Pierścieni - obsadzono rolę Galadrieli - wiadomość - 2019-12-18
Morfydd Clark zagra Galadrielę w serialu Władca Pierścieni od Amazona.

O tym, że powstanie serial oparty na jednej z najlepszych sag fantasy – Władcy Pierścieniwiemy od ponad dwóch lat. Pod koniec 2017 roku firma Amazon Studios nabyła prawa do stworzenia telewizyjnej adaptacji dzieła J.R.R. Tolkiena. Według nieoficjalnych informacji licencja kosztowała ogromną sumę wynoszącą około 250 mln dolarów. Umowa obowiązuje na stworzenie pięciosezonowego serialu telewizyjnego, który będzie prequelem Drużyny Pierścienia, a także potencjalne opracowanie serii pobocznych.

I chociaż o samej produkcji jest ostatnio dość cicho, a producenci nie mówią o niej zbyt chętnie, to co jakiś czas z nieoficjalnych źródeł dochodzą do nas ciekawe informacje na jej temat. Tym razem serwis Variety podaje, że aktorka Morfydd Clark (występowała m.in. w Pełzającej śmierci oraz Saint Maud) wcieli się w rolę młodej Galadrieli w nadchodzącym serialu. Należy mieć na uwadze, że wiadomości tej nie potwierdził ani nie skomentował jeszcze w żaden sposób Amazon. Obecność bohaterki może okazać się ciekawa, ale niestety nie wiemy, czy pojawi się ona tylko epizodycznie, czy być może to wokół niej będą dziać się najważniejsze wydarzenia.

Czy Morfydd Clark godnie zastąpi Cate Blanchett? - Serial Władca Pierścieni - obsadzono rolę Galadrieli - wiadomość - 2019-12-18
Czy Morfydd Clark godnie zastąpi Cate Blanchett?

Na koniec przypomnijmy, co wiemy już o serialu Władca Pierścieni od Amazonu. Jego akcja zostanie osadzona w Drugiej Erze, lecz nadal nie znamy bohaterów, wokół których rozegrają się wydarzenia pierwszego sezonu. Ten według niepotwierdzonych informacji ma mieć aż 20 odcinków. Co więcej, Amazon już odnowił produkcję na drugi sezon. Premierę serialowego Władcy Pierścieni przewiduje się na 2021 roku, lecz nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Miejmy nadzieję, że więcej informacji otrzymamy w nadchodzącym roku.