filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 sierpnia 2020, 12:22

autor: Karol Laska

Serial HBO od twórcy Obcego z nowym zwiastunem

W sieci pojawił się drugi zwiastun serialu Wychowane przez wilki, tworzonego z myślą o platformach HBO Max oraz HBO GO. Może być to jedna z najciekawszych premier najbliższych miesięcy.

Serial HBO od twórcy Obcego z nowym zwiastunem - ilustracja #1
Nieco ponad tydzień do oficjalnej premiery.

Pierwszy trailer serialu HBO pod tytułem Raised by Wolves spotkał się z ciepłym przyjęciem większości internautów. Nie musieliśmy długo czekać na kolejne materiały promocyjne. Teraz otrzymaliśmy niemalże dwa razy dłuższy zwiastun, który w końcu pokazuje, czego możemy się spodziewać po produkcji, jeżeli chodzi o stronę estetyczną. Klimaty postapokaliptyczne zostają połączone z mocno psychodelicznym sci-fi oraz fantasy.

Showrunnerem serialu jest Aaron Guzikowski znany głównie ze swojego scenariusza do filmu Labirynt. Ridley Scott (Obcy, Gladiator) pomoże mu z pozycji producenta wykonawczego oraz reżysera niektórych odcinków. W rolach głównych zobaczymy takich aktorów jak Travis Fimmel (Ragnar z Wikingów), Amanda Collin (duńska aktorka znana chociażby z kryminału Wybawienie) czy Abubakar Salim (głos Bayeka w Assassin’s Creed: Origins). Wychowane przez wilki obejrzymy na platformach HBO Max oraz HBO GO od 3 września 2020 roku.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej