Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2017, 09:46

autor: Góral

Seria Nvidia GeForce GTX 2000 zadebiutuje w tym roku?

Według źródeł chińskiej strony MyDrivers, firma Nvidia wypuści nową serię kart grafiki GeForce GTX 2000 wcześniej, niż zakładano. Premiera pierwszych modeli być może odbędzie się już w trzecim kwartale bieżącego roku. W przecieku wspomniano również o modelu GTX 1030.

Następca GeForce’a GTX 1080 już w tym roku? - Seria Nvidia GeForce GTX 2000 zadebiutuje w tym roku? - wiadomość - 2017-04-21
Następca GeForce’a GTX 1080 już w tym roku?

Z informacji opublikowanych na chińskiej stronie MyDrivers (dzięki, TweakTown.com) wynika, że firma Nvidia zmieniła pierwotne plany i na karty grafiki z rodziny GeForce GTX 2000 nie będziemy musieli czekać do końca bieżącego roku lub początku przyszłego. Zamiast tego „Zieloni” wypuszczą nowe produkty już w trzecim kwartale bieżącego roku. Sytuacja na rynku okazała się nieco inna, niż oczekiwano, karty sprzedają się gorzej, a firma wypuściła już większość GPU z rodziny Pascal. Ponoć została już tylko jedna premiera – GeForce GTX 1030 (szczegółów brak). W związku z tym Volta zadebiutuje wcześniej, niż zakładano. Oczywiście na razie to tylko plotki, aczkolwiek chińskie źródła zazwyczaj są dość pewne, więc niewykluczone, że faktycznie tak się stanie.

Na temat ewentualnych kart grafiki naturalnie nic nie wiadomo, ale zgodnie z tradycją, Nvidia najpewniej wypuści najpierw dwa modele z wysokiej półki (GTX 2070 i GTX 2080), po kilku miesiącach dołoży jeszcze szybsze wersje Ti, po drodze oddając do dyspozycji graczy tańsze GPU i wieńcząc serię nowym Titanem.

TWOIM ZDANIEM

Którego producenta kart graficznych preferujesz?

Zielonego czyli Nvidia.
79,8%
Czerwonego czyli AMD.
20,2%
Zobacz inne ankiety